Sessizlik

Kendimi kendime anlatmak için sessizliği beklerim. Doğru kararlar için sessizliğe koşarım. Yalnız başıma kalmak isterim bazen. Kafamı dinlerim bana neler anlatıyor diye. Aslında her saat her dakika bir şey anlatır hatta her saniye. Ama duyamam anlayamam gürültünün oluşturduğu koca haznenin uğultusu yüzünden. O nedenle kendi köşeme çekilirim. Düşünürüm koltuğa oturup. Bazen bir sigara yakarım. Neler yapıyorum neler yapacağım derim kendi kendime. Arka fonda yüksek ihtimal “Red Hot Chili Peppers- Otherside” çalar. Kendi dünyama açılan kapıların ardına bakmaya başlarım. Galerimde gezerim bazen bazı fotoğrafların sesi vardır. Onlara kulak veririm. Sonra gözlerimi kapatırım ve geleceğe farklı boyutlar katmaya başlarım. Hayal etmeyi hiç bırakmadım. Bıraktıysanız hemen bir hayal kurun şimdi. Hayal kurmak şu hayatta adınız kadar gerekli çünkü. Hayalsiz, umudunuz yok demektir. Ya da bir planınız yani yaşıyorsunuz ama hayat yönlendiriyor sizi. Hedefleriniz olsun hayallerinizde. Çocuksu da olabilirsiniz ama bu da iyi haber hala içiniz yaşama hevesli bakıyor demek. Sessizlik. Ah canım sessizlik. Bana beni kattığın için şarkılarıma arka plan olduğun için minnettarım sana. Gürültülü ortamdan uzakta sensin benim yeni açılan kapılarım ve misss gibi kokan yeni bir kitap sayfam…

Şimdi kitap okumak için lambamı yakıp sayfalara dokunacağım. Müziğin sesi kısık olacak ve başka hayatlara doğru yola çıkacağım. Yorgunluğum, salıncak gören bir çocuğun kahkahasına evrilecek ve geceden hoşnut olacağım. Sen iyi ki varsın sessizlik. Bazen kurtuluşum ve bazen de kuruluşum.

Korkma gözlerini kapa ve hayal et nerede olduğunu gülümseni görür gibiyim ya da sanırım ağlamaklı da olabilirsin. Çıkar anın tadını ya da söylemek istediğin bir şey varsa söyle. Sessizlik en usta dinleyicidir ve sırrın onunla ebediyen güvendedir.

Sevgilerimle

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

“Sessizlik” için 4 yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: