Sakinlik

Kendimi uzun zamandır sakinlik için yetiştiriyorum. Kapandım kendi dünyama ve sakinlik için de kendime yenilikler kazandırmaya başladım. Kimi zaman sessizlik çok sinirimi bozdu. İnsan bazen çok yakın bir dostu olsun istiyor. Ama olmayınca olmuyor dedim ve en iyi dostumu cansız varlıklardan yana kullandım. Kitaplardan bahsediyorum. Bilgi ve kültür dolu hatta yeni hayatlarla dolu, bol sayfalı kitaplar. Kendimi bir de şarkılarda buldum. Bu ara çok dinlediğim bir şarkı var belki bilirsiniz, Scorpions- Still Loving You. Kendimi ne zaman sessizlik ve sakinliğe tam olarak adasam kafamda bu şarkı çalmaya başlar. Efsane güzel ve rahatlatıcı kendisi. Sözleri de çok anlamlı. Tam bir aşk şarkısı.

“Your pride has built a wall, so strong”
Gururun bir duvar ördü, çok güçlü


“That I can’t get through”
İçinden geçemediğim


“Is there really no chance”
Gerçekten hiç şans yok mu


“To start once again”
Bir kez daha başlamak için

Aşk ile aram pek iyi olmasa da sanırım dozumu bu şarkıdan alıyorum. Aşk konusu biraz derin. Biraz kendini kaybetmişlik ve canının çoğunlukla yandığı savunmasız kaldığın anların kaynağı. Açıkcası beni biraz korkutmuşluğu var. O nedenle fazla kafa yormuyorum. Kendime ve sağlığıma odaklandığım için. Yoksa aşk şarkıları, şiirler ve yazılar hepsi çok hoşuma gider. Hayata da tutkuyla bağlı olan ben çok uzak değilim böyle tatlara. Ama dediğim gibi biraz kendimi koruyorum sanırım. Sakinlik için. Yaşlanmadım. Sadece sakinliğe ihtiyacım var. Kendimi kaybedip sonra tekrardan bulmaya çalıştığım çok an oldu. O kadar yorgunum ki kendimi kaybetmeye mecalim yok. O nedenle gökyüzüne ve denize baktığımda çalışacağım işimi gelecekteki evimi falan düşlüyorum. Umutlarımı düşlüyorum. Eminim ki hepimiz düşüyoruz umutlarımızın en derin hallerini. Sakinlik bana çok iyi geldi. Kendimi bulmak için, hayata tutunmak için, dertlerden sıyrılmak için, bilgiye doyabilmek için ve iç sesim ne diyor diye duyabilmek için. O nedenle halimden çok memnunum. Bu nereye kadar devam eder bilmiyorum. Ama umarım başım belaya girmez. Gittiği yere kadar bu sakinliğin gitmesini dileyeceğim. Sağlığımda biraz toparlarsa tadından yenmez. Nöroloji randevusuna az kaldı bakalım neler olacak o gün. Umarım iyi haberler verebilirim. Astım durumu bu sakinlikte bir pürüz olsa da en azından ilacı var diye düşünüyorum. Yine çok güzel bir şekilde içimi döktüm buraya. Sakinlik ve yazı yazma olayı birbirini çok iyi tamamlıyor. Sanırım ruh eşi ikisi. Kendimi Blair Waldorf gibi hissettim. İpek geceliğim henüz yok ama tacımı başımda hissediyorum. Sakin olduğum anlar da gossip girl çok izlerdim ondan aklıma geldi.

Şimdi bir kahve yapıp sınavlarıma çalışmaya başlayacağım. Umarım hepimiz sakin anlarımız da kendimiz için büyük insanlık için tatlı bir şeyler yaparız. Ben yazı yazıp kendini ifade eden tüm insanların çok iyi işlere imza atacağına eminim.

Süper bir rahatlama geldi bana şimdi tam gaz sınavlara çalışma zamanı. Bu diplomayı da almak şart oldu. Her günümüz, gecemiz ve gündüzümüz hayattan tat aldığımız anlarla dolsun sakin ya da tam tersi. Hayattan tat alalım ve yaşamayı tüm hücrelerimizle hissedelim.

Sevgilerimle.

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

“Sakinlik” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: