Hayatı ve kendini sev!

Bugün hava bahar gibiydi. Ankara’ya kar falan yağmış ama burası çok ama çok güzeldi. Deniz pürüssüz, köpekcikler denize falan giriyordu. Balıkçı abiler ve babam balık tutuyordu. Biz de annemle kumsalda yürüyüş yaptık. Dert tasa kalmadı. Uzun zaman sonra kendimi gerçekten ve içten gülüyorken buldum. Kpss açıklandı 76 puan almışım. Sağlık açısından karanlık bir dönemden geçiyorken bu kadarını bile yapıyor olabilmek beni mutlu etti. Sanırım o nedenle de keyfim yerinde. Denize giren çıkan köpekleri seyrettim. Sakız diye bir köpekle tanıştım. Açıkçası köpeklere aşığım hatta tüm hayvanlara. O da beni sevdi iyi anlaştık baya. Denizin kokusunu içime çektim bugün. Ve dedim ki iyi ki varsın Burcu! Babamla beraber oturup iskeleden denizi seyrettik sonra annemle kumsaldan uzaklaşıp yine denizi seyrettik. Bu bahardan kalma gün için teşekkürler hayat! Bilmiyorum ama uzun zaman sonra kendimi huzurun kucağında hissettim. Ailem… İnsanın ailesi gibi önemli hiç bir şey yok!bu arada kan tahlillerim çıkmış durum yine pek iç açıcı değil ama kafaya falan takmıyorum. Kendimi iyi hissederken kan tahlilimde neden acaba şekerim bu şekilde çıkmış falan filan diye düşünmek istemedim. Açıkçası kendimi o kadar iyi hissediyorum ki hiç bir şeyi düşünmek istemiyorum! Hepsi düzelecek eninde sonunda. Her inişin bir çıkışı da var bu hayatta. Şimdi size manzaralarımı sunayımm.

Pürüzsüz bir denizzzzz
Adı sakız olan bir babyyyyy
Maskesi elinde deniz kokusunu içine çekip fotoğraftan sonra hemen maskesini takan bennn

Hafif tatlı bir meltem beni hayata döndürdü. Denizin kokusu iyi ki varsın dedirtti. Aslında mutlu olmak ne kadar kolay. Yeter ki mutlu olmak isteyelim. Her şeyi kenara bırakıp hayata tutunmak, hayatı sevmek en önemlisi kendini sevmek gibisi yok. Bu zamana kadar çok üzüldüm. Tam olarak mutlu olamadığım çok an yaşadım. Ama hayat bize binlerce neden sunuyor, kendimizin farkına varabilmemiz için. Sıra ben de deyip sahneyi ele geçirdim bugün. Güzel bir havanın keyfini çıkardım ve iyi ki varım diyebildim.

Hepimiz iyi ki varız! Hayat bize tonlarca güzellik sunuyor. İlla yanımızda birilerine ihtiyacımız da yok. Biz tek başımıza da güçlüyüz. Tek başımıza da hayatta dimdik durabiliriz. Hemen elleri kolları sıvayıp ben de varım demenin tam zamanıdır. Kendimi o kadar iyi hissediyorum ki sanırım saatlerce yürüyüş yapabilirim. İşin en kötü kısmı bugün maske ile dereceli gözlüğümü taktım çok buhar yapıyor. Ama manzarayı net görebilmek için buna değerdi!

Asla vazgeçmeyip daha da çok kendimize sarılıyoruz!

Sevgilerimle.

Huzur kokan.

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

“Hayatı ve kendini sev!” için 4 yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: