Sebepsiz yere gülümse

Bugün yine sıradan bir pazar günüydü. Aile kahvaltısı yapıldı. Balkonda kahve keyfi yapılıp sohbetler edildi. Yasak olduğu için deniz kenarına gidemedim ama bugün kargom geldii. Pazar günleri kargo çalışmıyor diye biliyordum. Ama kolyem geldiği için acayip sevindim. Rohan kolyesi almıştım kendime. Severek takacağımdan bahsetmiştim Rohan adlı yazımda. Hemen paketini açtım dünyalar benim oldu.

Elf gözlerin neler görüyor Legolasssss

Bazen küçücük şeyler bizi dünyalar kadar mutlu edebilir. Bazen kendimize sevdiğimiz bir şeyler alıp kendimizi şımartabiliriz bence. Kolyemi taktıktan sonra şu an da dahil olmak üzere sebepsizce gülmeye başladım. Pazar gününün o sendromu kalktı gitti üzerimden. Her işi sevinçle yapmaya başladım. 50 sayfa yazı yazmışım bugün kitabım için. Hepsi bir kolye ile gelen sevinçle oldu. Bazen yazarken çok sıkılıyorum sıkılınca da devam etmiyorum yazım kötü olmasın diye. Ama bugün doyasıya yazdım. Hayal gücüm coştu adeta. Sevinmek için çok büyük şeylere gerek yok bence. Kendimizi şımartabiliriz arada. Sevdiğimiz şeylerin ardına takılıp kaçabiliriz günün kara büyüsünden. Sebepsiz yere gülümseyip tüm gülümsemelerimizi bulaştırabiliriz etrafımıza. Keyifli olmak için ütopik şeylere gerek yok bence. HAYAT SENİ SEVİYORUM SENDE BENİ SEV dememiz yeterli. Hala ilkokul çağındaki çocuklar kadar şen durumdayım. Kendime aldığım küçücük hediye bana bir hafta yeter gibi. Bundan önce bir de bana Arwen kolyesi alındığında böyle olmuştum. Ama kendisi kötü sözleri işitmemin ardından bu evden gönderildi. Ayrılık denen şey böyle işte. Aslında böyle de olmaması lazım ama bana böylesi denk geldi. Neyse kendime tekrardan aynısını alacağım. Aragorn ve Arwen için. Onların aşkını sevdiğim için.

Bu aralar durgun ama mutluyum. Huzurlu bir durgunluk ele geçirdi beni. Kendime daha yakın hissediyorum kendimi. Kendime ne iyi gelecekse onu yapıyorum. Yarında gülen suratlı kurabiyeler yapacağım. Daha önce kurabiye çok yaptım ama hiç süslememiştim. Ama gülmek bulaşıcı olsun diye böyle bir fikir geldi aklıma. Artık yerken ben ve ev halkı bol bol gülümserizzzz. Paşa adlı bir muhabbet kuşum var bugün beni sev demeye tekrardan başladı. Uzun zamandır beni sev demiyordu. Şimdi dizimde uyuyor. Keşke daha büyük olsada ısırıp ısırıp öpsem. Ama beni sev diye evin içinde gezinmesi güne olan puanımı arttırdı. Yarın kardeşimle kumsala atacağız kendimizi. Şu an üniversite sınavına çalışan dertli bir çocuk. Bugün geleceğe dair hayallerinden bahsettiği bir deneme yazdık. Açıkçası yazarken çok zorlandı hiç hayali yokmuş gibi hissediyormuş. Hemen en sevdiği şarkıyı açıp düşün dedim ve bekledim başında. Sonra bir sürü şey yazmaya başladı. Sultan papağanı istiyormuş. Bu eve yeni bir üye şart oldu. Paşa sana arkadaş geliyor!! İyi bir şarkı onu iyi hissettirdi. Sonra bol bol gülerek hayallerini yazdık. Sebepsizce mutlu olduk sonrasında. Hayallerimizi yazmak kendimizi orada hayal etmek dünyanın en bedava ama en mutlu eden olayı!!

Cicikuşların uyku zamanııı

Bugün de böyle bir gündü işte. Şimdi somurtarak beni okuyorsan bol bol sırıtmaya başla. Günü somurtmuş bir suratla bitirme. Hemen en sevdiğin şarkıyı aç ve hayallerini düşün. Hayat sebepsizce gülümsediğimizde daha kolayyyy.

Umarım daha çok güleceğimiz günlerimiz bol bol olacak. Çünkü asla vazgeçmiyoruz! Rohan kolyem ve ben size mutlu mu mutlu bir akşam diliyoruzzzz.

Sevgilerimle.

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

“Sebepsiz yere gülümse” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: