Gülüyorum öyleyse varımm

Kar yağmadı. Biraz içim buruk tabi. Ama bugün çok süper bir gün yaşadım. Yayınevi ile konuştum fikirlerimi çok beğendiler. Kitabın gidişatı hızlandı. Acayip motive bir gün oldu benim için. Fikirlerin beğenilmesi kadar motive eden bir durum daha yok! Bugün kendimi işe yaramış hissettim. Çok mutlu ve enerji doluydum. Hala da öyleyim. Dışarı attım kendimi ama bu iyi bir fikir değilmiş. Herkese kar bize kuru soğuk! Kulaklarım ağrıdı soğuktan. En son sweatshirtün kapşonunu geçirdim kafama. Bere almamak büyük hata oldu. Ama soğuğun da insanı kendine getiren bir etkisi var. Zaten burda soğuk bir başladımı bitmek bilmiyor. Yaz da aniden geliyor. Neyse karsız bir kış oldu ama soğuğu ve üşemeyide severim. Güzel bir gün olduğu için bol bol hayatıma teşekkür etmekle günüm geçti. Birazdan ders çalışmaya başlıcam ve aynı enerjiyi orada da bekliyorum kendimden. Dışarda kendime bir de çay aldım. Ama işin komik yanı on saniyede buz gibi oldu… Keşke kar yağsaydı diye düşündüm durmadan. Hava durumuna da bakıyorum kar falan yok. Oysa yağsaydı kumsal tamamen kar ile kaplı olacaktı. Mavilik kendini beyaza bırakacaktı. Ama olamadı malesef. Neyse onun yerine müthiş bir haberle başladım güne. Yeni kitaplar almıştım onlarda geldi. Bol bol felsefe ve ikinci dünya savaşı kitapları aldım. Aşırı ilgim olduğu için bu konular hakkında bilgi küpü gibi gezmek istiyorum. Bugün tüm gün güldüğüm ve gülmeyi bırakmadığım için hayata işte bende burdayım etkisi yolladım bol bol. Gülüyorum öyleyse varım! Bazen mutsuz olduğum zaman da kendimi gülmeye zorluyorum. Ağlıyorsam aynaya bakıp hadi artık gülme zamanı diye kendimi zorluyorum. Çünkü biliyorum güldüğüm zaman devamı gelecek. O nedenle gülmenin ruh sağlığı için çok güçlü bir ilaç olduğuna inananlardanım. O nedenle somurtmayı kesiyoruz ve bol bol gülüyoruz!! Hayata bende burdayım demenin en eğlenceli hali bu çünkü.

Gülüyorum öyleyse varım! Size de bulaşsssın!!

Hayatla dalga geçmenin hatta dimdik durabilmenin kuralıdır gülmek. Ne kadar düşsekte ağlayarak değil gülerek kalkmamız gerektiğini daha çocukken aa hiç bir şeyin yok lafları ile öğrendik. O nedenle düşsekte gülerek kalkalım olduğumuz yerden. Her gün mutlu olacak değiliz. İnsanlık hali bazen yataktan kalkasım bile gelmiyor. Ama modum değişsin diye bol bol kedi videosu izleyip kendimi motive ediyorum. Ya da tom ve jerry açıyorum. Eğlenmeme bakıyorum. Çizgi film hastalığım var zaten ve güne harika bir şekilde devam edebilmek için bir doz almak gerekiyor. Bunu gerçekten tavsiye ediyorum. Hem çizgi film izlemenin yaşı yoktur. Ben şanslıyım kardeşimle birlikte yeni nesil çizgi filmleri de bol bol seyrettim. Ama nedense yine de hala bugs bunny, road runner, tom ve jerry hastasıyım. Asla sıkılmam izlerken. O nedenle kendimizi motive edecek şeylerle başlarsak güne, gün sonunu daha hızlı getirebiliriz. Hatta gülücüklerimiz ile günden keyif dahi alırız! Her şey bizim elimizde o nedenle gülüyorum öyleyse varım demenin tam zamanı!

Umarım süpsüper bir hafta içi yaşarsınız. Bunu canı gönülden diliyorum!

Sevgilerimle.

Sen de varsın!

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

“Gülüyorum öyleyse varımm” için 3 yorum

  1. Hello..I hope you are laughing again. I was excited while reading what he wrote. It was so immersive that I literally felt what he was saying to myself. I wish you success with your BRIGHT smile.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: