Bana buradayım de!

Hayatım stabil bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Açıkcası sınavlarımın oluşu da beni bu stabil duruma iten etkenlerden, bazen ne gerek vardı ikinci üniversiteye diyorum ama okurkende çok şey öğreniyorum. Sosyolojiye ilgim arttı. İktisat konusunda çok bilgi sahibi oldum ve en önemlisi siyaset bilimi dersi çok eğlenceli. Bir sürü iktisatçı bir sürü filozof tanıma şansım oldu. Bunlara yönelik kitaplar aldım. Henüz gelmedi ama kendimi geliştirmem konusunda yardımcı olacağından eminim. Zaten ders çalışmayı etkinlik haline getirdiğim için çalışmadığım ya da okumadığım zaman kendimi boşlukta hissediyorum. Ders konuları bir yana hayatıma renk gelsin çok istiyorum. Bir sihirli değnek dokunsun hayatıma ve bana buradayım diyen güzellikler çıksın karşıma! Evde oturmak birazcık sıkmaya başladı. Kendimi sürekli dışarı atıyorum ama farklı koylar farklı kumsallar görmek istiyorum. Gezmek istiyorum deniz gören köşeleri. Bir ateş yakıp başında oturmak istiyorum, denizin kıyısında. Odunları çıtırdayan sesi eşliğinde şarabımı yudumlamak denizin sakin ama sesli sakinliğini dinlemek istiyorum. Açıkcası hayata dokunmayı çok özledim. Hayata izler bırakmayı çok ama çok özledim. Şimdi şu korona olmasa gerçekten sınav bitiminde bir program yapıp kafama göre takılmak çok isterdim. Kimseyede ihtiyacım yok. Kafa dinlemenin en güzel özelliğini keşfettim zaten uzun zaman önce. Kendimle başbaşa eğlenebilmeyi öğrendim. İnsanlar tek başına yemek yemekten bile hoşlanmaz ama ben onu çok iyi başarıyorum. Sanırım eğlenceli bir insanım….. Bir de bir kaç plan var kafam da ama gerçekleşmeden anlatmak istemiyorum. Büyüsü bozulsun istemem. Ama gerçekleşince doya doya yazıcam buraya. Hayat bana nasıl sürprizler sunacak bilmiyorum ama artık lütfen bana buradayım de! Güzel günlere kapımı açtım ve hiç kapatmadım. Gelecek güzel zamanları kırmızı halı eşliğinde karşılayacağım hatta bunun olacağını gerçekten biliyorum. Borsa gibi olan hayatımda yükseliş evresine çok az kaldı bundan eminim. Gökyüzüne baktığım da işte bu bulutlar benim huzurlu hayatımı inşa etti diyeceğim. Çünkü hep bulutlara bakıp kurdum hayallerimi. Onlar bozuldukça ah işte gerçek oldu diye sevindim hep. Güzel zamanlarımı doyasıya yaşayacağım. Hatta öyle bir yaşayacağım ki sanki hiç güzel zamanım olamamış gibi. Açıkcası çok heyecanlı ve zinde hissediyorum ama evde olmak.. Ah işte evde olmak şu an beni durduran en büyük etken. Ama bununda çaresine bakacağım. Hayat biraz olsun normalleşmeye başlayınca bende kendim için gelen güzelliklere izin vereceğim. En azından depresif hiç bir şey yok hayatımda. Ya da toksik insan varlığından arındırıldım. Biliyorum hayat bana bende buradayım diyeceksin! Ve seni doyasıya yaşamak için elimden gelenin fazlasını yapacağım!!

Yine sokağa çıkma yasağı var ve hava çok güzel. Balkona çıkıp güneşlenmek ve notlarımı okumak dışında pek bir aktivitem yok şu an. Kahvemi de içtim. Spora da ara verdim. Bacak ağrım yüzünden sınavlarım bitsin devam edeceğim. Yani stabil hayata devam ediyorum, güzel günlerin yakın olduğuna emin olarak. Siz de hayal kurup gerçekleşmesini bekleyin benim gibi. Hayallerin gerçekleştiğini gören ben, buna kefilim. İsteyip, elinden geleni yapıp, hayata bırakma zamanı!! İnanmak gerçekten çok önemli ve ben hiç olmadığı kadar çok inanıyorum. Sadece kısa bir bekleme evresindeyim o kadar. Hayallerimiz güneşli zamanlara gebe! Beni okuyan kişi kur hayallerini yaz bir kağıda. Umarım en güzelleri senin olurrr.

Sevgilerimle.

⛅⛅⛅⛅

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

“Bana buradayım de!” için 5 yorum

  1. Kargaşadan kurtulup, kendi ile yalnız kalınca insan bir çok şeyi daha da derinden keşfetmeye başlıyor. Biliyoruz… İnanıyoruz… Bizim için var olan güzel günlerin ve şeylerin varlığına kendimizi adamış durumdayız. Elimizden geleni yaptık, gerisini hayata bıraktık…

    1. Umarım çok güzel günler çalar kapımızı. Sevinçten içimiz, içimize sığmaz. Her gün bir sonraki günün sevinci ile dolup taşarız. Biliyorum ve inanıyorum, harika sabahlara uyanıp, geceleri evet işte bu da oldu! diye uyuyacağız. İstedik ve bekleyelim, o harika ışığıyla bizi dans ettirecek günlerii..

      1. Şu cümlenize Usta Cem Karaca’nın güzel sözleri ile son noktayı koymak istiyorum: Ümit gönlümüzün ekmeği. Umar ha! Umar, umar… 🙂

      2. Güzel günlere karşı ben de şu satırları ekleyeyim o zaman.. Durdu zaman, durdu dünya, girdi içeri kapıdan, öylece bakakaldım gözümü ayırmadan!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: