Evrenden mail

Uzanmışım kumsala demek çok isterdim şu an. Ama balkonda oturmuş virüsten önce hayat nasıldı onu düşünüyorum. Sanırım özgür zamanlara ait özlem büyümeye başladı içimde. O zamanların kıymetini çok iyi bildiğim için, kendime şunu da yapsaydın keşke ya diye sitem etmiyorum. Çalıştığım dönemlerde işten çok geç çıkardım ve ne olursa olsun pat diye uyumak istemezdim. 11 de çıkış mı yapıyorum hemen önce bir kahve içerdim en soğuğundan ve sonrada yemek yerdim. Çanakkalenin en güzel kısmı ise denize karşı oturup pizza kemirebiliyorsunuz. Pizzanın lezzeti tartışılır ama manzaram her zaman çok güzeldi. Merkezi çok seviyorum. Gerçekten yaşam çok kolay. İşten çıktın ve deniz kenarında kendini hayal alemine mi atmak istiyorsun? 10 dakika yürüyorsun ve kumsala uzanıyorsun… Hayat işte bu kadar konforlu. O yüzden şu an geçmişe bakarken evet Burcu kendini mutlu edecek şeyler yapabildin diyorum. Şu an bu duraksama döneminde ise evde kalmayı kendime borç bildiğim için bir gün virüs biterse neler yapabileceğimi planlıyorum. O kadar güzel hayaller kurdum ki! Çoğu realist eserler bir kısmı da romantizm akımı etkisinde…

Hayat ne olursa olsun size yaşamaya değer şeyler sunuyor. Yani düşüşte olduğunuz bir dönem içerisindeyseniz yükselişe geçeceğiniz anı bekleyebilirsiniz. Ben düşüş üstüne düşüş yaşadım, en dibi bile görseniz, en tepeye çıkmanız an meselesi, buna inanarak yazıyorum şu an. Önemli olan kim olduğunuzu ve ne olduğunuzu asla unutmamanız.

Şu an hayatımın huzurlu, sevimli, bebeksi, tatlı bir dönemindeyim. Büyüsü beni çok mutlu ediyor. Yazarken de korkmadan yazabiliyorum çünkü evet bunu hak ettim! Hayatta iyi şeyleri hak ettiğinizi bilin, kendinizi önemseyin. İyi şeyleri hak ediyoruz. Önemliyiz. Hassas bir insanım çoğu şeyden kolayca etkilendiğim için bazen en küçük bir şeyde bile çok ama çok hüzün sarabiliyor içimi. Bu beni benden alabiliyor. Ama işin en güzel kısmı güzel şeyleri de dorukta hissedebilmem. Güzel şeyler başınıza geldiğinde kıymetini bilerek yaşayın. Gerçekten işin en güzel kısmı hayatın bize getirdiği güzel şeylerin farkına varıp onları doyasıya yaşamak.

Ne zaman balkona otursam balkon konuşması yapıyorum… Hayırlara vesile olanından… Ama ne yapayım ya insan kendini huzurlu hissettiği an ya da en huzursuz hissettiği an parmakları yazacak bir kağıt ya da yazacak bir telefon, bilgisayar falan arıyor. İçini dökmek gibisi yok. Yaşadıklarımı yazdıkça ve gerçekten en şeffaflığı ile yazdıkça geri dönüp okuduğumda evet ya ne güzel de başarmışsın! Diyorum. Ya da evet bu düşüncelerin esiri bir daha olmamalısın…

Daha içimi dökeceğim ya da mutluluğumu haykıracağım çok anı paylaşacağım ya da yazacağım buraya. Çoğu insan gibi. Kötü bir anı resmetmek her zaman daha buram buram edebiyat kokar gibi gelir insana. Ama başarıyı, mutlu bir anı ölümsüz kılmak da çok ama çok kıymetli. Geri dönüp baktığınız her an Nasıl da başarmışsın ya! Diyorsunuz ve içinizde çiçekler açmaya başlıyor. Kendinize olan inancınız artıyor. Evrenden gelen mail fısıldıyor bunları. Hayatını sevdikçe ya da zorluklarla baş etmesini bildikçe, kırıp dökmedikçe, kendini sevdikçe daha da güzelleri seni bulacak diyor. Zaten en önemlisi de kırıp dökmemek ya da kendine zarar vermemek.

Sağlığımın şu an iyi olduğu bir dönemindeyim. Depresyon etkisini yitirdi ve başarılı bir süreçti. Bir iki kriz yaşandı ama kendimi güçlü tutabildim. Bundan sonrasında da neler yapabileceğimi daha iyi biliyorum. Nasıl güçlü kalınır? Bu sorunun cevabını kendimde buldum. Sonrasında da hayatıma çok güzel yenilikler hücum etti. Huzur dolu ve en güzel olanlarından! Sağlığıma kavuşmam gibi! Epileptik atakların azalması gibi! Ee evrenden gelen mail etkisi diyorum ben buna. Size de her gün bir mail geliyor, önemli olan bunu fark etmeniz. Güzel bir haber, yeni bir yüz, başarma sevinci, göklerde hissedeceğiniz bir sürpriz, sağlığınıza kavuşmanız, kahve içerken birden kendinize olan inancınızın durup dururken yeşermesi, kendinizde yeni bir güzellik farketmeniz, doğanın size fısıldaması, güneşin sizi ısıtması, denize bakarken hayallerinizin parıldaması, evinizde hissettiğiniz muntazam huzur, görmediğiniz birinin aniden size sürpriz yapması, sağlığınızın bir gülümseme ile size göz kırpması vs vs vs. Evrenden gelen maillere açık olun! Görmesini bilin yeter ki!

Güzel bir salı günü diliyor ve kendinize ait umudunuzu asla kaybetmemenizi diliyorum! En önemli şey biziz ve biz her zorlu mücadelenin kahramanı olabiliriz, yeter ki isteyelim!

Sevgilerimle.

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

“Evrenden mail” için 3 yorum

    1. Çok teşekkür ederimmmm beğenmene gerçekten çok sevindimmm💙 evrenden gelen güzel mailler bizimle olsunn🌼 yakında çok süper bir mail de seninle olur umarımmm🌟☀️😇

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: