Durma ve keşfet

Hayat beni ne kadar geriye atarsa atsın, acılı hastalıklar, ölümle karşılaştığım anlar, kaybettiklerim, geride bıraktıklarım, taşınmalarım, elimden kayıp gidenler ve dahası bana her zaman durmamayı hatırlattı. Dursaydım eğer çoğu şeyi de kaçırmış olacaktım. Beklediğim anlar oldu ama onu yaparken bile hiç bir zaman durmadım, kendim için dahasını hedefledim. Herkesin hayatta bir çok dileği ve isteği var. Parmak izleri kadar bambaşka olan hayaller… Ortak bir noktada buluştuğumuz hayallerimizde var ama herkesin kendi hayali kendisi için bambaşka. Çünkü gerçek olduğunda yaşanılan sevinç bambaşka.

Bugün durmamanın ne demek olduğunu daha iyi anlıyorum. Paulo Coelho- Piedra ırmağının kıyısında oturdum ağladım kitabını okumuştum geçen sene. Orda bir paragraf vardı belki karşınıza çıkmıştır. O paragraf ile bir şekilde denk gelmişsinizdir. Şöyle diyordu:

“kendini tehlikeye atmaktan korkan kişiye ne yazık! çünkü o kişi belki de hiç düş kırıklığına uğramayacak ve peşinden koşacak bir düşü olanlar kadar acı çekmeyecek. ama dönüp de arkaya baktığında (çünkü her zaman, sonunda dönüp arkamıza bakarız), yüreğinden şu sözcüklerin döküldüğünü duyacak: “tanrının, yaşadığın her güne ektiği mucize tohumlarını ne yaptın? yaradanın sana bağışladığı yetenekleri ne yaptın? hepsini bir çukura gömdün, çünkü onları yitirmekten korkuyordun. işte, şimdi elinde kalan: yaşamını yitirmiş olmanın kesinliği.”

O kadar çok şey anlatıyor ki… Daima kaybedecek olsanız dahi durmamalısınız, korkmamalısınız. Hayatım sürekli düşüşteydi bir müddet ama daima kendim ile olan savaşımda kendim için elimden geleni yapmak ile meşguldüm. Karalayarak bir şeyler çıkartabildim ortaya, yazarak kelimelerle oynadım. Hayatıma hüzün katanları affedip yolumun güzelliğine odaklanmayı öğrendim. Zihnimin betimleme gücünü keşfettim. Beni bulan sağlık sorunları ile barışıp tek bir vücutta güçlü ve kuvvetli olmak ne demek onu öğretti, bu hayatın her zaman bize sunduğu sabahlar. Her gecenin ardında bir sabah var dedim kendime. Gecelerimi yazarak, çizerek okuyarak doldurdum. Hobilerim olduğunu öğrendim. Bu gün mitolojik bir karakter olan Pandorayı çizmeye başladım mesela. Kendimden bi şeyler katarak çizim yapabildiğimi öğrendim. En önemlisi yaşıyorsam bu hayatta, “yaşamam” gerektiği gerçeğini anladım.

Hayatta beklediğim anlar oldu. Kendim için doğru anı, sağlığımın bana kavuştuğu anı bekledim. Bunları yaparken iyileşmenin şu hayattaki en büyük güç olduğunu öğrendim. Fiziksel iyileşmek kadar, ruhun iyileşmesi ne demek bunun hazzını yaşadım. Şimdi beklediğim bir kaç haber var ve ben yine durmuyorum. Diliyorum, istiyorum, iyi şeylerin beni bulması için kendimce bir çok şey yapıyorum. Hayatıma bir kaç güzellik katmaya çalışıyorum. Asla durmayın, siz durmadıkça keşfedeceğiniz tonlarca şey olacak.

Ben tamamım, ben mükemmelim diyen insanla sohbeti kesmeye gayret ediyorum. Çünkü kimse mükemmel değildir. Karşıma bu tarz insanlar çok çıktı ama muhabbeti uzatmıyorum. Herkesin iyi olduğu konular vardır evet ama kimse mükemmel değildir. O nedenle o kısım için kafanızı asla yormayın. Çenenizi de yormayın. Hiç bir zaman mükemmel olmayacağımı bildiğim için daha fazla öğrenmek daha fazla bir şeylere denk gelmek istiyorum. Şu an bunun için büyük bir özveriyle çalışıyorum ve sonucunda gelen bir haber doğrultusunda hayat için güzel bir şans elde edeceğim. Geriye dönüp baktığımda onca çektiğim üzüntü meyvelerini verdi sonunda diyebileceğim! Evet her gecenin sonunda yine sabah oluyor!

Hayat bize harika bir çok şey sunacak ve biz bunlara tanıklık edeceğiz. Hayat bize mükemmel bir şekilde hoş geldin diyecek ve biz yeni bir serüvene başlayacağız. Şu an tüm her şey için hazır hissediyorum. Kollarımı büyük bir özgüven ile açıyorum çünkü uğraşıyorum. Hayat kimseye altın tepside bir şeyler sunmadığı için durmuyoruz ve keşfediyoruz!

Mutluluğumu burada beni okuyanlar ile paylaştığım da bir çok insana umut olabileceğimi düşünüyorum. Bu zamana kadar acımı da, başarımı da buraya yazdım. Mükemmel şeylere kavuştuğumda da buraya yazıyor olacağım. Güzellikler elinizi tuttuğunda sonunda diyebileceğiniz anlar umarım en yakın zamanda sizinle olur! Sonunda dediğim o an burda mutluluğumu haykıracağım. Asla vazgeçmemenin gücüne şahitlik etmiş olacağız!

Bugün güzel bir gün, bugün dileyin isteyin. Olsun istediğiniz şeyler için asla vazgeçmeyin. Umarım hayat güzellikleri en yakın zamanda bizlere sunar.

Sevgilerimle.

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: