Huzur

Şu an bu yazımı yeşillik bir alanda ağaçların rüzgar ile hafiften sallandığı, güneşin vedasının ardından gelen o kırmızımsı gökyüzüne bakarak yazıyorum. Tam sanatlık ortam ve tam kendini bulma yolunda bana yardımcı olabilecek bir an. Kardeşimle geldik buraya o şu an video falan izliyor ben ise bana en iyi gelen şeyi yapıyorum. Yazmak… Dile getiremediklerimin kağıda seslenmiş hali. Serhatla bugün baya sohbet ettik. Öncelikle hayat ile ilgili dertlerini paylaştı. Ekonomi, okul, sınav, siyaset… Yeni nesil baya bir şeyin farkında bence. Bilgisayara, telefona gömülü olduğuna bakmayın hepsi zehir gibi. Üniversite sınavından çok güzel bir puan aldı. İstediği mühendisliklere girebiliyor. Ama aklı İstanbul teknik üniversitesitesinde. Belki bir sene daha hazırlanırım diye düşünüyor. Bu sene okul eğitimi hiç görmedi o yüzden tekrar yapıp bolca soru çözüp en iyisini yapmayı planlıyor. Kendisini takdir ediyorum. Sonuna kadar da arkasındayım. En güzelleri onunla olacak biliyorum. Dil sınavından da 80 soruda 2 yanlış yapmış. Ailecek bir de ona sevindik. Kendisiyle baya gurur duyuyorum. Daha güzelleri o ve yaşıtı tüm gençler ile olsun.

Biramızı içtik bir sürü konudan söz ettik sonra ağaçların arasında olan ve güzel esen şu an ki yerimize geldik. Hava misss gibi. Baya güzel. Huzuru hissettiğim güzel bir an yaşıyorum şu an. Her şey muazzam. Sessiz ve sakin. Arkadaslarımla iletişimim harika, ailemle aram gerçekten çok iyi, bir de bunun yanında yaptığım bir işim var. İş olarak da tatmin hissediyorum. Bir de burası var. Daha ne olsun. İçim huzur dolu. İlaçlar da şu anlık iyi gidiyor. Bırakmak elbet istiyorum ama şu an bu huzuru yaşamamın bir sebebi de kafamın net olması. İstemeyerek söylüyorum ama içtiğim epilepsi ve uyku ilaçlarının etkisi büyük. O nedenle doktorumun emeğini de takdir ediyorum. Çünkü o da benimle çok uğraştı.

Şu yemyeşilliğin güzelliğine bakın. Hayranım yeşil ve mavinin her tonuna. Ay kendimi ayrıkvadide gibi hissediyorum. Keşke bir elf olsam da salına salına yürüsem oralarda. Öyle bir hayatım olsun cidden çok isterdim. Filmin inanılmaz güzelliklerindem biri ayrıkvadi.

Her şey bu kadar sakinken güzel şeylerin benimle olmasına, şükrettim defalarca. Güzeller güzeli bir gün yaşadım bugün. Huzur kapımı çaldı bende ona merhaba dedim ve içeri davet ettim. Bazen insan mutsuz olduğunda kapısını çalan huzuru fark edemiyor. Ben iç huzurum için en kötü anımda bile huzuru içeri davet etmeye karar verdim. Çünkü en kötü anınızda bile beyniniz güzel bir an hatırlatır. İşte tam o an ona odaklanmak lazım. Tam o an güzel olan olayın üzerine düşünmek lazım. Depresyonu bu şekilde atlattım. Asla vazgeçme sloganım işte tam bu nedenle yazıldı. Tam umudumu yitirmiş, kapkara gözlerle bakınırken etrafıma neden vazgeçiyorum ki dedim kendime. Yanımda olan aileme baktım ve davet ettim onların huzurla dolmuş yaşlı gözlerini. Sonra zaten hepbirlikte toparladık. En son yaşadığım dönem daha kısa oldu, çünkü bu sefer asla vazgeçme ve yıkılma sen daha iyisini yapabilirsin dedi içimdeki karanlıkta duran huzurum. Sonra onu ellerime aldım ve evet dedim ben devam edeceğim ve sende benimlesin. Şimdi ise o huzuru arttırmak, çoğaltmak istiyorum. Ben kaybolmak istemiyorum. Ben yoluma çıkan engellerde yıkılmak istemiyorum ki yıkılsaydım herhalde geçen ay yıkılırdım. O nedenle kendimi daha iyi daha zinde ve daha huzurlu hissediyorum. İç huzurum için asla vazgeçmiyorum.

Hava hafiften kararmaya başladı. Eve gidip bir duş alıp kahvemi elime aldıktan sonra işim üzerine çalışacağım. Cumaya kadar telsim etmem lazım ama zaten baya ilerledim. İşte bir huzur da bu! Yapacağın işi yetiştirebilmek!

Umarım yarın güzel bir perşembe günü olur. Doğaya sahip çıkalım ve bize verdiği o ağaçların hışırtı sesine huzurla bakalım. Ağaçların gölgesinde huzuru bulalım. Ya da düşen bir yaprakta işte bu dileğim kabul olacakmış falı yapalım. Ben çok yaparım. Bir dilek tutarım şimdi yaprak düşerse kabul olacak derim ve düşerse çılgınlar gibi sevinirim. Ay bu hayatta sevinmek için çok kolay yöntemler var! Hep çile hep çile nereye kadar! Umarım süper bir çarşamba akşamı ve süper bir perşembe günü bizi bekliyordur!

Sevgilerimle.

Yeşille yeşil ol!

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: