Kediler

En çok hangi hayvana hayransın deseler şüphesiz kediler derim. Bugün başımdan bir olay geçti daha tazeyken anlatmak istiyorum.

Balkonda oturuyoruz bir küçük kedi miyavlama sesi duydum. Neyse kafamı uzattım allahım bir güzel bir güzel beyazı çok olan bir tekir kedi yavrusu. Burada da köpek çok kesin kaçmış evden yolunu da kaybetmiş. Neyse köpeğin havlayınca arabanın altına kaçtı sandım. Koşa koşa terliklerimle telefonsuz falan üstümde kapşonlu, ayağımda terlikler yavruyu kurtarmaya indim. Neyse ağaca çıkmış meğer. Çocukluğumdan idmanlı olduğum için ağaca tırmandım. Diyorum ki sen napıyosun annnemmmm, gül gibi evini bırakıp ne maceralara çıktınnnn, şimdi ben seni yemez miyimmm, falan filan. Kardeşim de peşimden geldi. Kurtardım yavruyu aşağıya indim. Serhatta köpekleri kovuyor. Neyse bir baktım tırnakları kesilmiş, tüyleri parlıyor, ağzı mama kokuyor dedim bu kesin yeni kaçmış. Oturduk bir banka seviyoruz ama ne sevme küçücük suratı var zaten. Seviyoruz sürekli o da patileri ile masajlar yapıyor. Ama tam kucak kedisi. Ben yine ben seni yemez miyim, sen küçükcük müsün ay partilerinin altı da pembe aman da aman sen büyüyecek misin modundayım. Eve de çıkarmak istemiyorum çoluk çocuk peşini bırakmayacak dedik zaten kediyi bulduk kucağımıza da aldık biraz gezip hava alalım. Ben tabi hala çılgınlar gibi seviyorum onu derken bi mahalle aşağısında genç bir kız kedi arıyor. Bizimde kucağımızda kedi ben yanına gittim biz de yeni bulduk senin olabilir mi falan bizim ki ona gitmek istiyor ay dedim sen anneni mi buldunnnnn, ay seni tekrar evinemi kavuşturdukkkk. Kız zaten ağlamış perişan ben bulamasaydık eve alacaktım sonrada sahiplendirecektim ama annesine kavuşturmuş olduk. Adı da ninaymış. Ya nina seni varya ısırırım hala gözümün önündesin. Keşke hepsini fotoğraflarla anlatabilsem size ama mahallenin delisi gibi çıktım sokağa ahhahaha. O yavru ile sahibini kavuşturma anını asla unutmayacağım. Uzun süre sonra da yavru kedi sevmiş oldum. Gelibolu fulllll köpek dolu. Gerçi Ayşegül beslemişti yavruları ama kucağıma alamamıştım çok fazla, çünkü mama yiyorlardı. Ama bu gece bana huzuru yaşattı.

Aşırı mutluyum aşırı! Lütfen kedi köpek beslemekten kaçınmayın. Onlara ev olmaktan sakın korkmayın sahibini bulamasak ben evimde olmadığım için kendim sahiplenemezdim belki ama sahiplendirmeden de eve, geliboluya dönmezdim. Yuva olun, mama olun, bir kap su olun. Dünyanın en harika canlıları hayvanlar. Ben bir kuş bir kedi ile evde çok zorluklar çektim ama ikisini de her zaman deli gibi sevdim. Onların şefkate ihtiyacı var. Onların sevgimize, güzel sözlerimize ihtiyacı var. Hayat onlarla güzel. Kuşlarla, kedilerle, köpeklerle güzel. Sevginizi asla esirgemeyin. Sevmekten kaçınmayın. Ben deli gibi kedi köpek sevdiğim bir dönem uyuz olmuştum. İyileştikten sonra bile vay ben uyuz oldum sevemem artık demedim.

Anlayacağınız huzur dolu uyuyacağım. Bir yavruyu sahibinin kucağına bırakmış oldum. Onun ben mama kokan ağzını yerim yer! Umarım bu yazı ile belki birilerine hayvan sevgisi aşılamış olurum. Onlar da bizim gibi. Onlarında her şeye ihtiyacı var. Yarın mama ve su kaplarını tazeliyoruz, yoksa da hemen koyuyoruz!!!!

Bugün yaşadığım huzur kadar huzurlu bir gece diliyorum size. Nina bebeğimsin daima!

Sevgilerimle.

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: