kelebekler

Bugün kendimle baya keyifli bir zaman geçirdim, buna ihtiyacım vardı. Bu aralar bazen içimi zor anlar basıyor. Nedeni ise kafamı karıştıran olaylar oluyor. Bir yandan güzel bir şey oluyor, bir yandan da olmasa daha mı iyi olurdu falan diye düşünüyorum. Bazen bu kafamı bulanıklaştıran olay beni aşırı mutlu ediyor, bazen de duvarlar üstüme üstüme geliyor. Çok ama çok karıştım. Buna neden izin verdim hala emin değilim ama bindik bir alamete hadi bakalım……

Bugün kendimle uzun uzun zaman geçirince, kızım takma kafaya bu kadar her şey olacağına varır dedim. Sen neleri hallettin bu nedir ki ya şeklinde gazlar verdim kendime. Aslında dediklerim doğru. Ben neleri hallettim bu ufacık sorun nedir ki! Ama bazen vazgeçesim geliyor, sonra da saçmalama bu güzel bir fırsat diyorum. Bir an olayın güzelliğini görünce aşık olmuşum gibi kelebekler uçuşuyor midemde. Ama love mı töbeee ahhahaha. Neyse işte olay tam kafama yatmadan buraya yazmak istemiyorum ama gördüğünüz gibi beynim patlamış durumda. Neyse be güzelim hayırlısııı.

Bugün sahilde otururken yanıma bir kedo yanaştı. Miyav miyav diye diye yanıma geldi. Sonra mırladı baya sevdirdi kendini. Adını bahar koydum. Eyşanın kız kardeşi, aynen onun gibi sevgi meraklısı…. Neyse sevdim baya, kucağıma yattı, beni de baya musmutlu etti. Diyorum ya kediler dünyanın en harika terapisi. Sonra baharla sohbetimiz bitince kumsal boyu yürüdüm martılara oh be ne güzel uçuyorsunuz falan diye laflar attım. Onlar da bana kahkaha sesi çıkardılar, bence baya komik hayvanlar. Sonra bir kahve aldım kendime, bir sigara yaktım, müzik dinledim. Buralarda gezinip değerli yazarların yazılarını okudum. Sonra baya motive olduktan sonra dolana dolana, yolu uzata uzata eve doğru yürüdüm. Yolda belki eyşanı görürüm dedim ama kendisi kim bilir nerelerde sürtüyor. Sonra eve geldim bir kahve yaptım kendime, en zıkkımından. Sonra uzandım yatağıma uzun uzun düşündüm. Ne durumdayım, ne haldeyim diye kendimi baya bir inceledim. Önceden yürüme konusunda bu kadar istekli olmamama rağmen şu an uzun uzun yürüdüğüm için kendimi tebrik ettim. Yoganın yanında bir de yüz yogasına başladım, o nedenle de bir kez daha tebrik ettim. Son başladığım ilaçlar gerçekten bana baya iyi geldi sanırım. Uğur abi enerji verecek ilaçlar yazıyorum demişti, tam da dediği gibi oldu. Ben galiba bu halimi çok sevdim! Doğa, kediler, yeni heyecanlar, yazılar, kitaplar, arkadaşlar, aile… Oohooo cidden yazınca yeniden fark ettim, tebrikler burcum.

Baharla bir kare…

Şimdi yazıyı sonlandırıp bugün için seçtiğim şarkıyı dinleyip yeniden düşüncelere dalacağım. Bu aralar her gün için bir şarkı seçmeye başladım. İşin kötü yanı bir takılıyorum sürekli onu dinleyesim geliyor. Neyse gece uyuyana kadar dinleyeceğiz mecbur. Bir de lana del rey sana taktım kafayı. Hüzünlü sesi damardan bir giriyor, allahım o ne acı. Uyurken süper gidiyor ama ninni gibi. Dün gece nedensiz yere dinlerken birden ağlamaya başladım. Kadın beni derinden etkiliyor. Kelebek kanatları gibi narin bir sesi var. Çok güzel hem mutlu ediyor hem ağlatıyor ama genellikle ağlatıyor…

Neyse size yarın için çoook süper bir gün diliyorum. Umarım pazar gününüz çok keyifli geçer. Süper bir pazar kahvaltısı yapalım!

Sevgilerimle.

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: