Paganizmi Anlama

Tanrısallığın farkına varmış insanın madde üzerinde kontrolü olanıklı olabilir.

Ancak bunun için sübtil olan kalın olandan ayrılmalı yani ruh maddeye olan esaretinden kurtulmalıdır. Bu ancak kendi nefsimizden kurtulacağımız inisiyasyon ile olanaklı olmaktadır.

Maharet buradadır. Tanrısal tözünün farkına varan gökyüzüne çıkmış olur ancak yine maddi aleme dönerek, maddeye hükmederek yaşamına devam etmeli ve bu dünyadan alacaklarını almalıdır.

Artık bundan sonraki hayatta, bu aşama bir kere geçildikten sonra karanlıklar uzak olur.

Bu düşünceyi Nicolas Valois şöyle ifade etmektedir. Solvide corpora et coagulate spiritum. Türkçe ifadesiyle, bedeni çöz, ruhu pıhlaştır… Bu ifade de ruhun bedenin esaretinden kurtularak evrimleşeceğini belirtmektedir.

Ancak bütün bu düşüncelerde var olan ruhun bedenin esaretinden kurtulması, kişinin madde yokmuş gibi yaşaması değil, bunun farkına vararak günlük yaşantısına devam etmesidir.

Yukarıda okuduklarınız Mezopotamya ve Mısır Paganizmi kitabından bir kesit. Yazar Erhan Altunay.

Aslında en eski inanışlardan olan paganizmin kısa bir özetini okumuş oldunuz. Dünyanın en eski tarihlerinden bu döneme gelmiş bu inanç insanın madde ve ruh üzerinde çalışmasına bir ışık tutmuş oldu. Yani ruhuna odaklan ama maddeyi de asla unutma. Ritüeller de buna daima dahil oldu. Paganizm zaten genelde ormanlık alanlarda yapılan, Ayın durumuna göre ritüelleri olan bir tür inanç olarak biliniyor. Fakat olay sadece ritüel değil paganizim aslında şu an insanların evrene odaklanmasını anlatıyor. Yani sizin evrenden istedikleriniz aslında çok eski tarihlerden gelen paganizm inancından gelmiş bulunuyor.

Meditasyon, evrene dilek gönderme vs vs bu tarz bir çok olay aslında paganizmin ruh inancından kaynaklı ve günümüze kadar gelmiş bulunmakta. Fakat çoğu insan paganizm hakkında bilgi sahibi olmadığı için, evrene dilek yolluyorum ve sonucunu alacağım inancıyla günümüzde isteklerde bulunuyor.

Paganizm daima beni etkileyen bir inanç olmuştur. Dinlerin de doğması o zamanlardan başlamıştır. Paganizm aynı zamanda doğadır. Doğa ile olan her şey paganizmi oluşturur. Yani demek istiyorum ki doğa biziz. Kendinizi bir ormanlık alana attığınızda doğanın aslında siz olduğunu da unutmamanız gerekiyor. Kendinize nasıl önem veriyorsanız, doğaya da o şekilde önem vermelisiniz. Paganizm inancı bu güzel noktayı da bize hatırlatmış bulunuyor.

Ben size şu an ritüellerden, doğan inançlardan, dinlerden bahsetmeyeceğim. Sadece bu hayatta fizik olarak bir madde olduğunuzu varsayın ama ruhunuzun derinlikleri için çabalayın. Ben sadece uzun dönem madde halimi görerek buna odaklanarak yaşadım. Bir çok bilgiyi bildiğim halde ruhum için uğraşmak bana her zaman çok zor geldi. Fakat şu an hem diliyor, hem de sonsuz isteklerde bulunuyorum. Çünkü ruhumuz da uçsuz bucaksız bir var oluş. O nedenle ruhunuza odaklanın ve onun güzel bir şekile gelmesi için çabalayın. Ruhunuz sürekli beslenmek ister ve onu bilgiler ile doldurup yeşertmelisiniz. Kendinizi doğaya bırakın. Ruhunuz tam da orada olmak istiyor çünkü. Daima dileyin ve daima en iysini dileyin. Dilekleriniz sizin iyi ya da kötü olmanızla şekillenir. İyi dileklerinizi iyi bir ruh ile yapın.

Sizin için en iyisini diliyor ve ruhunuzun yeşerip hayat bulmasını canı gönülden istiyorum. Bunu alın ve ruhunuz için kabul edin🤍

Paganizmin aslında ne kadar da iyi yanları olan bir inanç olduğundan kısaca bahsetmiş oldum. İyiyi görün ve çabalayın. Madde olduğumuz ruhumuzun olmadığı anlamına gelmiyor.🤍

Sevgilerimle..

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: