kendi ruhumuzun kaptanlarıyız

‘Cause we’re the masters of our own fate

We’re the captains of our own souls

Bugün bir çok konuda şanslı olduğum bir gün. Temmuz ayı benim için biçilmiş bir aydı. Gerçekten hayatta bir çok şeyi başardığımı gördüm. Peki bunu nasıl yaptım? Kendime inanarak ve yapabileceğim şeyleri bolca isteyerek. Bir şeyi isterken sizin için doğru olanı istemeniz lazım. Aklınıza, mantığınıza uygun olanı dileyin. Süzgecinizden geçirin o istediğiniz olayı. Her halukarda size uyuyorsa zaten emin olun o gerçekleşecek!

Bir takım sınavlardan geçtikten sonra, kendim için doğru olanı aramaya başladım. Baktım okumayı ve yazmayı çok seviyorum. İki üniversiteye başvurdum. Olumlu sonuçlandı. Daha sonra neler yapabilirim daha fazla diye düşündüm. Bir kaç insanın benden yardım beklediği konulara denk geldim, onlara yardım etmeye başladım. Yardım ettikçe daha fazla insan bana ulaşmaya başladı. Daha sonrasında bir kaç ajansla iş konularında anlaştık. Şu an da da istediğim şeylerin doğru olup olmadığını, bana uygun olup olmadığını kontrol edip yoluma devam ediyorum. Bu arada bir yıldır epilepsi krizi geçirmediğim için nöroloji doktoruna gidip görünmem gerekiyor. Sanırım ehliyet alabileceğim!! İlk işim ehliyet almak olup hemen araba sahibi olmak olacak!!!

Bu benim için dünyanın en güzel olaylarından biri. Bir yıldır çok güçlü bir şekilde duruyorum. Bir yıldır tüm zorluklarıma göğüs gerdim. Şimdi daha çok göğüs germem gerektiğini anlıyorum. Yıkılmamak için çabalıyorum. Ben gerçekten doğru olan her şeyi başarabilirim!

İnanın her güzel şey de burası geliyor aklıma. Hayatıma yön verirken burayı ihmal etmiştim. Şimdi zamanımı programladığım için burada olmak beni aşırı mutlu ediyor. Her şey bura ile birlikte başladı. Siz değerli insanların yazılarını okuyarak başladı. Bana ilham oldunuz. Bana hayatı öğrettiğiniz çok sözünüz oldu.

Hayat size gelmiyorsa siz ona gitmelisiniz. Toksik insanlar varsa etrafınızda onlardan uzak durmalısınız. Sizi geriye çekecek insanların pençelerinden sıyrılmalısınız. Kendinizi değersiz hissettiren insanlara elveda demelisiniz. Hepimiz sevginin en güzel halini hak ediyoruz. Ben artık hüzünlü bir film bile izlemiyorum. Canım çekmiyor. Nerde güzel, içimi kıpır kıpır eden bir şey varsa ben de oradayım. Aşkı kucaklayabildiğim için çok şanslıyım. Doğru insan olduğu konusunda şüpheye düşüp ben vazgeçmiştim. Ama doğru olan oymuş. Ben yanlış denizlerde boğulmuşum. Şimdi ise okyanusu kucaklıyorum. Ben yüzüyorum ve o asla beni bırakmıyor. Titanik mod ahahahah.

Size şunu söylemek isterim ki biz kendi ruhumuzun kaptanlarıyız. Nereye istersek oraya gideriz. Ruhunuzun kontrolünü ele geçirin. Nerede olmak istiyorsanız oraya gidin. Okyanusunuzda sırt üstü yatın ve huzurun keyfini çıkarın. Gözlerinizi de açmayı unutmayın. Çünkü gökyüzü çok güzel!

sevgilerimle.

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: