Enayi

İnsan ne arkadaşlarını tanıyabiliyor ne de sevdiği adamı. Ben bunu hiç bir zaman yapamadım. Arkadaşım dediğim ya da ben bununla sonsuza giderim dediğim insanlar tarafından gerçekten çok ters zamanlarda çok ters olaylar silsilesi yaşadım. İyilik yapmanın ne kadar saçma olduğunu gördüm. Cebinde 5 liran varsa hepsi senin olsun bir insana asla değmez. Hayat işte tam olarak beni bu raddeye getirdi. Kocaman bir arkadaş çevresini tek gecede sildim. Daima desteklediğim en kötü anlarında her türlü yardımı yapabildiğim insanların nasıl canavar olabildiklerini gördüm. Asıl olay artık sızlayacak tek bir tarafım kalmadı. Asıl olay yaptığım iyilikler herkesin götüne girsin diyorum sadece. Çünkü sevdim ve yaptım. Değmeyecek tüm gereksiz insanlara.

Buraya yazmamdaki amaç Burcu sende enayilik dışında acımasız bir taraf varsa lütfen artık onu kullan. Zamanın da sevdiğim adam uğruna kendi hayatımı kenara itmiştim. Hatta hayatımı kenara ittiğim için beğenilmemiştim. Hatta mailler hayatımın sonuna kadar kalacak ki bana ailemize layık değilsiniz denilmişti. Enayi bir insansanız affediyor hatta çok sevmeye devam ediyorsunuz. Güçlendim ve asla ve asla enayiliğim geçmedi. Şu an arkadaş grubundan öte hala seneler önce aşkıyla öldüğüm adama kızıyorum. Çünkü de belki onun yüzünden bu kadar korumasız kaldım. Belki o olsa birlikte kötü her şeyden uzak olurduk. O adam beni cehennemin dibine soktu ve çıkardı ama görüyorsunuz ki ilk aşklar asla unutulmaz.

Arkadaş kazığına gelecek olursak maddi ve manevi yaptığım her şeyi kabullenip yoluma devam ediyorum. Hatta bir süre sosyal medyadan uzak kalacağım. Kendimi daha çok işe vereceğim çünkü çalıştığım yerde konum değişikliği yapabilirim. Şu an onun aşamasındayız. Bugun sabah konustum iş ile alakalı her şey çok güzel gidiyor. Dün epilepsi krizi geçirmemek adına üç serum yemiş bulundum. Ben daima krizin geleceğini hissederim çünkü uyuşurum. Hemen acile gittim nörolog hastaneye yatmamı istese de ailemle evde olmak istedim. Sonra gece bir daha acile gitme durumunda kaldık. Ama 1 buçuk yıl emeğim boşa gitmedi. Kriz geçirmedim. Ne olursa olsun asla kriz geçirip o eski güçsüz kız olmayacağım. Diyorum ya güçlendim. Sağlığıma zarar gelsin asla istemiyorum. Buruk kırık enayi bile olsam yardım etmeye devam edeceğim. Fakat sadece hayvanlara ve çocuklara. Bu arkadaş grubu umrumda değil belki de çok büyük bir felaket önlendi. Bu kesinlikle olabilir. Ama eski ilişkimin yarası ben 60 yaşında olsam bile benimle olacak. O çocuk yanımdı çünkü. İmkansızdır belki. Belki asla olmayacak ama bu sayede güçlenip yalnız olmaya devam edeceğim. Kasım sonu izmirdeyim. Haticeme ve eceme kavuşuyorum. Daha nolsun.

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

“Enayi” için 10 yorum

 1. Değilsin, bunu yaşatanlar ancak enayi. Onlar personasını yaşıyor kurgu ile maske ile. Senin tekamülüne şahit oluyoruz hergeçen gün. Jung un dediği gibi başka insanların yaşattığı zorluklar kendimizi tanıma fırsatı verir. Sağlığın ve ailen ve farkındalığın kafi. Hepsi daim olsun.

  1. Zoruna gidiyor bazen insanın ayakta kalıp aynı durumda olmasın diye baskasına el uzattıkça aptal yerine konulması. İnsanlar anksiyete lafını ağzına meze yapmış ya da dikkat çekme pahasına psikolojik rahatsızlık isimleri türetmişler gizlenmek için. Bazen duygularım ölüyor diye düşünüyorum ama en çok da buna üzülüyorum. Tüm kalbimle giderim ben çünkü yardıma. Tüm acılarımla ayakta durarak şifa olmaya giderim. Çünkü çok yalnız bırakıldım başkası olmasın isterim. Bazen çıkmazda oluyorum ama en çok da enayi durumuna düşmemek istiyorum.

   1. Tekrarı olmayan bir hayatımız var. Bencil olalım demiyorum elbette. Sana desem ki bir insana canlıya hatta bir ağaca, bitkiye yani yaşama zarar ver desem vermezsin, peki sen -kendin- sen de bir yaşam formusun kendine de zarar ver(e)mezsin, vermemelisin. İyi bir insansın çünkü. Tek kontrol edeceğimiz ve nihai özgürlük alanımız; olaylara ve insanlara, yaşadıklarımıza karşı geliştireceğimiz tavır. Bunu senin elinden kimse alamaz. Ben de bir zamanlar bana kötü şeyler yaşatan insanlardan dolayı diğer tüm insanlara hatta hayata karşı bir güvensizlik umutsuzluk geliştirmiştim ve sonra bir yerde dedim ki aslında ben kötülüğün yenilgisine uğruyorum diğer herkese ve herşeye genel tavır geliştirerek. Kendime yapacağım en büyük kötülüğün umudumu yaşam sevgimi ve güvenimi terketmek olacağını anladım. Burcu, senin ne kadar dolu bir insan olduğunu biliyorum, polyanacılık ya da doğal olmayan optimistlik de yapmak istemiyorum. Hayat olduğu gibi kabul etmek derler ya, bazen olduğundan daha kötü duruma getiriyor bazen üzerine düşüncelerle yorum katınca baze de tam tersi olduğundan daha ideal. Hak edilmediğin şekilde davranılmak biliyorum ne kadar da kırıcı.. fiziken yanında değilim ama manen yanındayım. Kalbini sevgi ve samimiyetle kucaklıyorum.

   2. Gün gelir belki gerçekten doğru insanlara doğru anlarda mükemmel imkanlar sunarız. Hep hayalim kimse benim yaşadığım sağlık sorunlarını yaşamasın ve ben onların elinden tutayım oldu. Fakat şöyle bir durum var ki ben hep yalnızdım. Belki de diyorum ondan el uzatmak ondan yaşama sevinci vermek istiyorum. Bir gün umarım bir gün herkesin ihtiyacı olduğu bir an da yüreklerini yeşertecek küçücük bir vesileye neden olurum. Ben bunu yaptım sanıyordum. Meğerse hepsi yalanmış. Bu hayata inanmak istiyorum. Bu hayatta doğru şeylerde olmalı diyorum kendi kendime. Beni en çok doğru olan mutlu etti. Beni en çok iyi ki varsın kelimesi mutlu etti. Acımasızlık öldürüyor bazen beni. Yinede direniyorum. Güzel günlere ulaşır mıyız sizce?

   3. Ben ulaştım. Mümkün. İyi ki varsın Burcu iyi ki.. güzel günler oldu yine olacak, yoksa bugüne kadar gelir miydi yaşam.

    Hoş bak zatına ki zübde-i alemsin sen,

    Merdüm-ü dide-i ekvan olan ademsin sen..

   4. Siz de iyi ki varsınız daima güzel kalbiniz hep yeşersin. Kimse karartamasın içinizi çok teşekkür ederim

  1. Merhaba güzel günlere ulaşır mıyız o gemiye toplar mıyız tüm doğru olanları, hepsini sımsıkı kucaklayıp geçecek der miyiz sizce? Bir daha inanıp tam gemiye geçmişken tam evet onlarda mutlu demişken yakarlar mı tüm yüreğimi?

   1. Bütün sorularınız cevabı sadece sizde bulunuyor, yaşadıkça eminim her şey berraklaşacaktır. Selam ve sevgilerimle…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: