Biraz tütsü biraz mum

İnanılmaz şekilde hasta oldum. İki gündür serum almaktan kolları delik deşik yaptık. Bugs bunny gibiyim su içsem deliklerden akacak….

Hasta olmamın nedeni biliyorum. Stres ve sinir. Ama doktorlar o kadar ilgilendi ki tek bir epilepsi krizi geçirmedim. Bu hayattaki en büyük savaşlarımdan biri asla epilepsiye kendimi bırakmamak olacak. Kriz geçirmek ve onun kas ağrısı onun mental ağrısı ile savaşmak istemiyorum. Bir buçuk yıl oldu beynimde şimşekler çakmayalı. Bu savaşı ben kazanacağım epilepsi kusura bakmasın. Fakat aşırı derecede halsizim. Kan değerlerim düşmüş ayrıca vücudum susuz kalmış. Aslında kendime çok iyi bakmadım biliyorum. İşe verdim ve hatta enayiliğe verdim. Sonuç olarak yine kendim ile uğraşıyorum. Fakat içim rahat şekilde uğraşıyorum. Epilepsi yok, depresyon yok iyilik var ve işim var. Bu halde bile olsam yetiştirmem gereken her dosyaya yetişiyorum. Her evrak meselesini ve yazı işlerini tamamlıyorum. Ailemin hasta ve mutsuz olmasını asla istemiyorum. Onlara tek bir zarar bile gelmemeli. Bu zarar benim yüzümden olmamalı.

Onun haricinde yaktım mumumu ve tütsümü yine uykusuz bir gece geçiriyorum. Bu arada hastalanmamın en büyük nedenlerinden biri de uykusuzluk. Geceler benim için çok uzun sürüyor. Sabaha kadar asla uyuyamıyorum. Uyku problemini senelerdir yaşayan bir insanım. Fakat bu sefer kendini gerçekten aştı. 4-5 saat uyku epilepsi hastalığı için aşırı yetersiz. Gün içinde çok ama çok yorgun oluyorum. Stres yüzünden de kaskatı kesilmiş durumdayım. Değer miydi? Asla değmezdi. Ama bilemedim. Gerçekten bilemedim çok yanlış bir duruma ve insanlara yardım ettiğimi. Gerçekten kalbim ile hareket etmekten nefret ediyorum. Sanane Burcu Sanane diyorum. Herkes her zorluğu kendisi yensin bir zahmet. Senin yanında kim vardı pardon. Sen mi büyüteceksin bu insanları gerçekten Sanane. Sen düşerken tek başına kalktın. Onlarda kalkıversin diyorum. Diyorum ama yaptık bir kere. Sonrasında da aptal yerine konulduk. Acı bir şekilde oldu ama benim her olayım acı son ile bitiyor. Ben sürekli akıl hocası oluyorum ya da bir anne ya da bir kardeş ya da bir abla ya da bir enayi. Gerçekten bu duruma anca salaklık denilebilir.

Fakat ne olursa olsun ne yaşanmışsa yaşansın. Ayaklarımın üzerinde dimdik duracağım. Aşırı yoğun çalıştığım bir işim var. Ayaklarımın üzerinde dimdik durup istediğim hayatı yaşayacağım. Yapacağım bunu. Şu an çok iyi gidiyorum ve bu daima güzel bir şekilde gidecek. Çünkü depresyonda da olsam bir epilepsi atağı geçirmiş bile olsam o bilgisayarın başına geçeceğim ve iyi işlere imza atmaya devam edeceğim. Şu an da bir Major depresyon atağı yaşamıyorsam bu işim sayesinde oluyor. Gidenler bok gibi yoluna devam ededursun ben çalışmaya ve aileme mutluluk saçmaya devam edeceğim. Aşırı derecede yorgunum ama dinlenmek hatta kendimi dinlemek asla istemiyorum. Bu tarz durumlarda beyniniz sürekli olumsuz konuşur bilirsiniz. Beynim çenesini kapatacak ve full pozitif devam edeceğiz. Çok kırgınım, çok yorgunum ve çok aptal hissediyorum. Ama bunların geçeceğini biliyorum. Bunları yaşatmış olan herkesin bir cezası olacak biliyorum. O nedenle o cezaya ben neden olmasam bile içim rahat. Çünkü eminim bir insana her şey oluyorsan ve o insan seni rezil bir psikolojiye sokuyorsa bunun hesabını er ya da geç öder. O nedenle bazen seviyor olsam bile bazen güzel anımsasam bile cezalar yerini bulacak ben eminim. Bu hayatıma giren bana kendimi bombok hissettiren herkes için geçerli.

Peki şimdi ne mi yapacağım? Çocuklara ve hayvanlara el uzatacağım. Diğer herkes ya psikologa ya da çalışmaya gidebilir. O nedenle önceliğim bunları yapamayacak durumda olanlar için olacak. En çok hakedenler için olacak. Sevgi saçmaya devam etmek istiyorum. Ama sadece hayvanlara ve çocuklara. Çünkü tüm yetişkinlerin hayatıma darbe yapmasından sıkıldım. Bu nedenle çocuklar ve hayvanlar her şeyin en güzelini hak ediyor.

Kasım da kardeşimi göreceğim. Ece ve Hatice de benimle olacak. Deli gibi beni bekliyorlar. Her toparlanışım onlar ile oldu. Ne olursa olsun iyi insanlar içimi yeşertiyor. İyi insanlar umut doğduruyor içime. Asla karanlıkta kalmak istemiyorum. Siyah en sevdiğim renktir ama ruhum masmavi benim.

İçimi döktüğüm için çok memnunum. Bazen o da olsa şu da olsa böyle olsa dediğim anlar oluyor. Şimdi ise sadece hayırlı olan olsun diyeceğim. Daima mutlu eden olsun. Huzuru yayan olsun. Sosyal medya ile arama mesafe koydum. Bir süre uzak kalmayı düşünüyorum. Tek istediğim huzur. Tek istediğim deli gibi çalışıp bol bol kitap okumak. Şimdi kitaba gömüleceğim. Çocukluğumdan beri en yakın arkadaşım daima kitap oldu benim. Bana ne olmak istediğimi ne sevdiğimi ilgi alanımın ne olduğunu ve hayatta nelerin gerekli olduğunu öğrettiler. Yapacağım her şeyin en güzelini en temizini en ışık saçanını yapacağım. Gandalf gibi aydınlatmalı etrafı tüm orkların gözünü kör etmeli artık bu kız.

Sevgilerimle.

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: