Sevinçten yıldızları selamlıyorum

Uzun süredir bir proje için çalışıyoruz. Sonunda işler tam anlamıyla oluşmaya başlamışken yönetiminde benim olmam uygun görüldü!

Geçmişten günümüze bir anlatalım. Çocukluğumda çokk parlak bir çocuktum. Öğretmenlerim beni çok severdi ve oldukça başarılıydım. Fakat babamın mesleğinden dolayı askeri vazife anlamında doğu batı çok gezdik. Yeri geldi öğretmensiz kaldım. Ama iletişimim, hayal gücüm ve yazı ve kitaba olan merakım hep baki kaldı. Üniversite de kendi açımdan çok yanlış bir bölüm seçerek ekonomi okudum. Yeri geldi mesleğimi yaptım yeri geldi çok alakasız işlerde bulunarak sektör öğrendim. Fakat en sonunda kendime ait beni hastalıklardan koruyacak bir işe kendimi bıraktım.

Epilepsi hastalığı yaşam boyu birçok konuda bana engel oldu. Çünkü her atak sonrası inanılmaz yorgun olurdum ve bağışıklığım çökerdi. İzmirden taşınınca senelerce izmirde yaşamanın hayalini kurdum. En sonunda çok güzel bir maaş alarak İzmir de yaşamaya başladım. 1+1 bana tatlı mı tatlı gelen bir evim oldu. En yakın dostlarım ile beraberdim ve her şey güzel gidiyordu aslında. Sonra bir gün epilepsi atağı geçirmem ve bunun aşırı şiddetli olması nedeniyle hastaneye kaldırıldım. Taksicinin yardımı ile ölümden döndüm de denilebilir. Sonrasında tekrardan Geliboluya dönmek durumunda kaldım. Uzun bir dönem iş peşine düşmedim. Çünkü Major depresyon en sert hali ile beni buldu. Sonrasında mucize oldu ve ben istediğim sektörde kendimi buldum. Üretebileceğim, hayal gücümle yaklaşabileceğim ve farkımı anlatabileceğim bir iş. Bugun bu durumda bu projenin başında olduğuma yönetici olarak yer aldığıma inanamıyorum. Major depresyon hastası epilepsiye kafa tutan Burcu gerçekten istediği gibi bir meslekte istediği gibi bir düzenin içerisinde.

Şu anda da taşınabilecek maddi güce sahip olsam bile asla bir daha o durumu göze almak istemiyorum. İzmiri inanılmaz özlüyorum. Fakat sürekli gidip gelmek en doğrusu olacak eminim. Kardeşimin orada okuyor olması benim için mükemmel bir şans. Onu görüyorum dostlarıma sarılıyorum ve aşırı eğleniyorum. Kasımın sonunda orada oluyor olmam bana bambaşka bir mutluluk verecek. 11 Kasım benim doğum günüm ve ben yeni yaşıma girmeden bir başarı elde etmiş oldum. Bunları anlatıyorum çünkü yapabilirsiniz. En dipten çıkabilirsiniz. En umutsuz anınızda şafağa bakabilirsiniz. Yapacağız inanın. Yeter ki inanın ve iyilikle dolsun içiniz. Biliyorum çok kazık yediniz. Ben o kadar yedim ki hangisini anlatsam boş. O nedenle bir şeylere tutunmak gerekiyor. Kendinize tutunun ne olduğunuzun farkına varın. Ben başkalarının hayatına öyle odaklanmıştım ki kendi hayatımı atmıştım köşeye. Bunu asla yapmayın siz çok değerlisiniz. Ben çok değerliyim. Ne kadar üzülsem de ne kadar kırgın olsam da bir yarım eksik bile olsa ben inanılmaz değerliyim. Kimse sarılmasa bile siz sarılın kendinize. Bu hayata bayıldığım söylenemez ama en büyük başarıyı yaşayacağım.

Kirke’yi okurken çok şey öğrendim. Sizi ötekileştiren her insan potansiyelinizi etkiler. Buna izin vermeyin. Hepimiz parlak birer yıldızız. Dünya dönüyor ve o bulutlar uzaklaşıyor.

Yarında yoğun bir gün olacak ama iyi ki olacak! Ay hemen 777 hahahahaha.

Hepiniz kendinize mükemmel bakın ve asla vazgeçmeyin asla!

En sevdiğim sensin

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

“Sevinçten yıldızları selamlıyorum” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: