odamın içine doğan güneş

Gittim bir sürü ışık sipariş ettim kendime. Bu odanın içine ben çalışırken artık güneş doğacak. Aslında birkaç ışığım vardı mum da yakıyordum fakat mumları tükettik. Kendimi çok iyi hissetmediğim için mum almaya gidemedim. Bu nedenle iyi olana kadar ışıklarda gelir diye düşünüyorum. Sonrada kokulu mumlardan alırım. Geceleri asla uyuyamadığım için en azından yazı yazarken beni mutlu edecek ışık taneleri olsun istiyorum. Benim küçük şeylerden mutlu olma durumu…..

Aslında gerçekten mutlu olmak çok kolay fakat bazen o treni kaçırıyoruz. Önümüzden vınn diye geçiveriyor. Kör oluyoruz resmen. Bende mutlu olabilmek adına kendime küçük sürprizler yapmaya başladım. Bundan sonra sanat hep etrafımda olsun, sevdiklerime sevgim bulaşsın bol bol çalışayım ve kasımda İzmir de olayım. Bugün Serhatla konuştuk. Acilen gelebilir misin artık seni çok özledim dedi. Bir insanın kardeşinin olması bile mutluluk olayını gerçekten imkanlı ve mükemmel kılıyor. O gittiğinde ağladığım geceyi asla unutmamam. Bu nedenle içim rahat etsin diye 4 gün sonra izmire gitmiştim. Hahahah kardeşimle o yetişkin olduğu zaman doyasıya gezme hayalim vardı hep. Küçük bir kısmını İzmir de yaşadık. 2023 senesi bizim beraber gezme senemiz olacak. Birçok farklı ülke hayalimiz var bu nedenle gelecek yazdan itibaren başlıyoruzzz.

Hayallerden bahsetmişken 2022 senesine girerken yazdığım kağıdı okuyacağım yılbaşında. Bakalım kimler için hangi enayi dileklerinde bulundum ahahahha. Ben asla bir kağıda kendim için dilekler sıralamam hep başkaları içinde istedikleri şeyleri dilerim. Çünkü başkasının mutluluğu beni daima mutlu eder. Şimdi ise başkasını mutlu etmekten çok kendi mutluluğumun değerli olduğunu anladım. Ailem, Ece ve Hatice dışında dilek dileyebileceğim kimse yok. Bu arada geceleri bir de ölülere güzel dilek de bulunmak gibi bir alışkanlığım var. Buna eski kuşum bile dahil. Hatta yolda gözümün önünde ölmüş olan güvercin bile. Size belki saçma gelebilir ama işte birilerinin dedesine bile. Bu nedense beni çok rahatlatıyor. O nedenle gece dileklerimi sunmadan geceye devam edemiyorum. Sanki bu benim vazifem gibi ama dediğim gibi çok rahatlıyorum. Çünkü onları da düşünen birileri var şu aptal dünyada.

Bunun haricinde bugün uyuyup gerçekten ve gerçekten artık geceyi uzatmak istemiyorum. Uzun zamandır uykusuzum ve inanılmaz yoruldum artık. O nedenle lütfen uyuyayım plss.

Şimdi kitap okumaya doğru döneceğim ve sonra yapılacak birkaç işim var onları yapacağımm. Uyuyamazsam da belgesel izlerim diye düşünüyorum. Ya cinayet ya da II. Dünya Savaşı. Bakalım belki de ilerleyen saatlerde beni uyku ziyaret eder..

Kendinize daima çok iyi bakın. Sevgilerimle!

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: