var olmam için on kural

Hayatı layığı ile yaşamak ve mutluluğumun daim olabilmesi adına kendimce on tane net kural oluşturdum. Bunlardan birine bile uymadığımda başıma gelen felaketleri göz önünde bulundurarak bu kurallara kesinlikle uymam gerektiğine karar verdim. Çünkü gerçekten planlı ve kurallı olmak gerekiyor. Özellikle benim sağlık sıkıntılarım göz önüne alındığında bu kuralların tamamen yerine getirilmesi gerekiliyor.

1-Herkes sandığın kadar iyi değildir. Bu nedenle sıcak kanlı olsan bile herkese onlar çok fazla iyiymiş gibi davranmaktan vazgeç. Çünkü sen ne zaman insanları kendin gibi görsen ya da onların dertlerine derman olmaya çalışsan gerçekten İsa gibi çarmıha geriliyorsun.

2-Ailen her zaman yanında. Diyelim ki berbat bir noktadasın ve major depresyonu fazlasıyla yaşadığın bir andasın. Hemen ailene anlat ve sakın içine atma. Sakın içinde biriktirme. Bunu çok fazla yapıyorsun ve kendine büyük zararlar veriyorsun. Onlarla yürüyüşe çık ve acilen nefes almaya çalış.

3-Asla ayaklarının üzerinde durmaktan vazgeçme. Kariyerinin en güzel zamanlarındasın ve bu tam anlamıyla senin istediğin şekilde şekilleniyor. Asla ve asla hayatının en değerli maddesi olan çalışma hayatından ne olursa olsun vazgeçme. Kim için olursa olsun ne için olursa olsun bir önemi yok sen başarılı olmak istiyorsun ve üretmek için çabalıyorsun bu duygudan asla ama asla vazgeçme.

4-Maddi anlamda yapacağın yardımlar çocuklar, okul hayatında büyük zorluk çekenler ve hayvanlar için olsun. Çünkü sen aptal gibi gidip çalışabileceği halde olup kendini yüksek ihtimalle ki her zaman böyle oldu, acındıran insanlar için yapıyorsun. Bırak ya psikiyatriste ya da çalışma hayatına yol alsınlar.

5-Kimseden beş kuruş alma ne olursa olsun biri yemek ısmarlasa bile kabul etme. Kendi yemeğini öde ve kenara çekil. Hatice ve Ece dışında ve ailen dışında bu konuya bu maddeye kesinlikle uy. Zamanında senin lokmaların sayılmıştı asla bunu unutma. Sen zamanında markete borcun var diye önünden geçemiyordun. ya da ekmek alabilmek için kredi kartı bakiyene bakıyordun. Bu anları asla unutma.

6-Kimseye tam güvenmeden ya da onu tanımadan asla gaz verme. Çünkü daima kötü olan sen olursun.

7-Kimse için sevdiğin en küçük şeyden bile vazgeçme.

8-Şehir değiştirmek istediğini biliyorum. Ama sağlığın tam anlamıyla iyi olmadan asla tek başına başka bir şehre gitme. Bir atak esnasında ailen dışında kimseye bunu söyleme. Sana hastalıklı gözüyle bakan insanlar oldu. Bunu asla unutma sen güçsüz değilsin.

9-Spor yap ve sağlıklı beslen. Artık sağlıklı beslenme zamanın geldi. Bol bol sağlıklı besinler tüket ve kesinlikle spor yap. Fakat sana iyi gelecek bir düzenin olsun. Bu konuda bilgili kişilerden yardım al.

10. Sanat daima seninle olsun. Yazmaktan ve okumaktan asla vazgeçme. İzle oku bol bol oku ve yaz. Diama yaz. Sen yazdıkça hayat daha da güzel olacak. Senin hayata gelme durumun üretmek ürettikçe ilham ol. Bu şekilde iyilik yayabilirsin. Tabi anlayana yaymış olursun. Yani demek istiyorum ki cahille muhabbeti kes ve egolu insanlardan kesinlikle uzak dur. Egolu insanlar bu hayatta her şeyi başarmış gibi davranırlar. Hayat uçsuz bucaksız bir evren ve kimse mükemmel değil. Kendini sürekli geliştiren ki bu kişilik anlamında da olan insanlarla fikir alışverişi yap. Kişiliksiz insanlar daima ya boş konuşur ya da çok egolu olur.

Bu on maddeye uymam bana beni geri verecek biliyorum. Çünkü ben bu on maddedeki her şey nedeniyle hasta oldum ve zarar gördüm. Birine üzüldüğünüz için ister istemez zarar görürsünüz. Ben bu zararı fazlasıyla yaşadım. Bu zararın sonucu olarak ya beynimde şimşekler çaktı ya da çok ama çok kapattım kendimi. Ne olursa bu hayatı layığı ile yaşamak lazım. İyi bir insan olmak ile enayi bir insan olmak arasında büyük bir fark varmış ben bunu anladım. O nedenle asla bu kurallar dışında hareket etmeyeceğim. Haddinden fazlasıyla bu hayatın sillesini yemiş bulundum. Çocukken ayrı ergenken ayrı yetişkinken ayrı. O nedenle zarar verme ihtimali bile olan herkese kapıları kapatalı çok oldu. Bazen anımsarsınız. Ama bazen de acıları anımsarsınız. Ben acı çekmek istemediğime göre insanlarda değişmeyeceğine göre kopar o sımsıkı halatlar. Keşkeler uğruna çok ağladım. Hayatıma sanırım artık sadece yazarak okuyarak ve ihtiyacı olanlara yardım ederek devam edeceğim.

BONUS: ASLA VAZGEÇME!

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

“var olmam için on kural” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: