Talihsiz Serüvenler ve Ben

Talihsiz Serüvenler ve Ben

Kendimi ilk kez tanıtırken artık talihsiz diyorum. Talihsizlik artık serüvenlik noktasında arşa ulaştı. Lakin yemin ederim yaşama olayı inada bindi sanırım artık. Kimle de inatlaştığımı açıkçası bilmiyorum. Tanrı ile inatlaştığımı zannetmem, sanırım biz Azrail ile kavgalıyız…. Kendisi ya beni çok seviyor ya da istiyor ki ben ders çıkarayım çoğu şeyden. Fakat bu öğrencilik hayatı neden bitmiyor allasen. Okuduk bir daha okuduk, hayatımızı zaten ders alarak idame ettirdik. Fakat aynı hataları birden fazla yaptığımız durumlar oldu. Bu nedenle de sanırım kendisi akıllan artık uyarılarını arttırıyor. Gerçekten bu açıklama ile tüm dünyam aydınlandı.

Güzellik gelip geçici lafındaki güzellik kelimesi bence hayata yönelik bir laf. Hayattaki güzellikler gerçekten gelip geçici. Hayat hatta çirkin değil bakımsız. Tekrardan inşa edilmesi gerekiyor. Bu nedenle bende bugün yaşadığım saçma talihsizlikten sonra şunu düşündüm. Hayatımdaki bakımsızlığı daha konforlu hale getireceğim. Öncelikle bu bakımsızlığın nedeni beni delicesine seven bipolar. Kendisi beni o kadar seviyor ki daima gitse bile ansızın kapımı çalıyor. O nedenle bende onu ağırlamak durumunda kalıyorum. Türklerin misafirperverlik laneti….

O nedenle bipolar konusunda şunu düşündüm. Madem kendisi çok gelmek istiyor, neden ona çay, kahve ikram etmeyeyim ki. İki sohbetin belini kıralım. Sonra zaten evine dönecek. O nedenle dedim ki kendime Burcu herkesin bir evi var. O da gidecek evine, ha bazen yatılı kalacak okey. Ama sonuçta kendisi misafir, ev arkadaşı olma niyeti yok. Öyle olsa gidecek yeri olmazdı.

Böyle düşüne düşüne kendisini ağırlayıp, negatif halleriyle ağlaşıp, mani halleriyle coşup gideceğini düşünmeye son derecede iradeli bir şekilde karar verdim. Bipolar bir düşman ordusu ise ‘’Geldiği gibi gidecekler.’’

Bu şekilde öncelikle bipolar hakkında bir çözüm yolu buldum kendimce. Çünkü asla gelmesini engelleyemiyorsun. Öyle ya da böyle bahaneli bahanesiz takıntılı bir komşu gibi geliyor sana. Sende şikayet etsen bile adalet sistemi belli. Ha taşınamıyorsun da ev kiraları dudak uçuklatıyor. O nedenle de mecbur kendisini çekeceksin.

Hah onun haricinde e tonlarca ilaç kullanıyorsun. Çünkü ülkenin durumu yine belli. Bitmiyor derdi. Buradaki ülke hem benim dünyam hem de yaşadığımız canımız ülkemiz. Neyse hal böyle olunca kalmadı bağışıklık falan. E bizde haliyle bekliyoruz bir gelişme, hastaneye gidiyoruz ha bir de sandığa. Ama ya sağlık sistemi sorunlu olduğu için derde derman yok ya da sandığa gidenler de sorun çok. O nedenle yine gidiyorum hastanelerin kucağına. Aynı zamanda da gideceğim o sandığa koşa koşa. Fakat tek başına halledemiyorsun o sağlık sistemini ve sandık işini. Hep birlikte el atalım diyorum ben. Hem dostlarımla hem de tanımadığım tonlarca akıllı insanla.

Bence düşününce kendim için 9 yıl yine kendim ile birlikte milyonlarca insan için 20 yıldır talihsiziz.

Sevgilerimle.

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: