Alınmış birçok karar

Merhabalar,

Yazmadığım günler içerisinde kendime zaman ayırıp bir şeyleri düşünmemeye çalıştım fakat bu durum çok zor biliyorsunuz. Bu nedenle aklıma gelmiş olanları dinledim. Şunu söylemek istiyorum ki iyi biri olmak bana asla bir şey kazandırmadı. Nefrete ve saçma birçok olaya bu zamana kadar olumlu tarafından bakmaya çalıştım. Evet belki bazen sesim yükseldi bazen karşımdakine kızdım. Fakat saçma mevzulara, sebepsiz kalp kıran meselelere gögüs germeye çalıştım. Bunların hepsi saçmalık. Ben onca kötü niyet ya da bencillik karşısında mantık aramak durumunda kendimi bırakmamalıydım. Bunu çocukluğumdan itibaren yaşadığım zorbalıklar için söylüyorum. Bir insan size sevgi ile geliyorsa, hayatınıza anlam katıyorsa, sizin için çabalıyor ve yanınızda koşulsuz duruyorsa çok afedersiniz sikik bir insan olmak yerine “İNSAN” olmalısınız. Aileleriniz bunu anlatmadıysa bunu başkasına acı çektirerek yaşayamazsınız. Çünkü terbiyesizsiniz.

Bunca terbiyesizliğe BUNCA ZAMANDIR sustum. Evet gerçekten sustum, çünkü o kadar çok iyi niyet denilen aptallığın kurbanı oldum ki, saçma bir İYİ NİYETLE saygı duymaya çalıştım. Daha toyken, daha bağıran ve kızan bir insandım. Fakat siz onca umarsızlığınıza verilen iyi niyet karşılığında hala aşağılık bir insan olabiliyorsanız ki oldunuz çoğunuz, umarım boktan olan kalp atışınızın bir şekilde kurbanı olursunuz.

Hayatta her şeyi adaletten bekliyoruz. Adaletin bir boka yaradığı yok. Üzen insanların mutlu olduğu, kalp kırınca arkasına bakmayan insanların gerçek kahkahalar attığı bu hayatta adalet yok. O nedenle bundan sonrasında kendim için şu sözü veriyorum. Hiç birinizi sevmiyorum hatta saygı duyduğum anlar için çok pişmanım. Siz bu hayat olgusundaki saçmalıklarınıza devam ederken, kalbim kinle dolu artık. Hemcinslerimden çektiğim zorbalık ya da sevdiğim saydığım her yaştan karşı cins için, bana zararı dokunmasına rağmen, acıttığını görmesine rağmen, yapmaya devam etmiş her insan için kinle nefretle doluyum ve hepsini oluruna bırakıyorum. Bunu yaparken büyük bir nefretle yapıyorum. Çünkü artık bu saygı denilen duygunun ezikliği altında kalarak kendime zarar vermek istemiyorum. Sikeyim saygıyı da sevgiyi de.

O nedenle bundan sonrası için gerekirse ” çok iyisin, sen masumsun ya da kalbin çok temiz ya da çok düşüncelisin, daha iyisini bulacaksın” laflarına inat pislik bir insan olmak için yaşayacağım. Çünkü bu iyi olarak sarf ettiğiniz her cümleden sonra hayatımı mahvettiniz. İyilik bir boka yaramıyor. İyi mi olacaksın, git çocuklara, doğaya, hayvanlara karşı iyi ol kızım. Annesi babası iyi yetiştirmemiş olan bombok insanlara iyi olmanın bir anlamı yok. Koşulsuz sevgi, saf sevgidir. Git bu saf sevgi için yaşa. Bu umarsız boktan insanları severek mutlu olamazsın.

Teşekkürler okuduğunuz için.

Sevgilerimle!

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: