Gölge ve Kemik 2.Sezon

Bir roman uyarlaması olan Gölge ve Kemik fantastik bir dizi olarak Eric Heisserer tarafından ekrana taşındı. Fantastik bir dizi olduğu için baştan dikkatimi çekmişti. “Lights Out ve Arrival’’ Eric Heisserer tarafından zaten mükemmel derece büyük bir tanıtım ile bizlerle buluştu. Önemli yapımları ya da roman uyarlamalarını sevdiğimi söyleyebilirim. Tabi Roman uyarlamaları her zaman çok başarılı olmuyor. Öncelikle okurken zaten kafamızda bir karakteri canlandırıyor, giydiriyor onu kendimizle bağdaştırıyoruz. Fakat bazı karakterler adeta dizi de ya da film de gördüğümüz anda bizi kalbimizden vurabiliyor.

Shadow and Bone konusu hakkında yorum yapacak olursam, ikiye bölünmüş olarak bilinen bir evrende vahşi yaratıklar bulunuyor, bu vahşi yaratıkların komşusu ise insanlar. Böyle deyince The 100 izliyorsunuz gibi geliyor kulağa. Ama ben atmosferi daha çok beğendim. Bu arada bu iki ülkeden bahsedecek olursak, sihirli gücün varlığını keşfetmiş bir asker bulunmakta. Askerimiz ise elbette ki zorlu savaşların ortasında karşımıza çıkıyor. Bu nedenle dizinin konusu gereği sürekli bir devamlılık olduğu için 2. Sezonun olması beni şaşırtmadı.  Ben Barnes, gayet iyi bir oyuncu,o nedenle aslında izlerken insanı meraklandıran bir rolü var bu nedenle ben böyle fantastik dizilerde merak uyandıran gizemli karakterleri seviyorum. Fantastik dizilerde kesinlikle gizem olması gerektiği kanısındayım.

Gölge ve Kemik 2. Sezon İzlenir mi?

2. sezondan spoiler asla vermeyeceğim. Ama şunu söyleyebilirim. “Karanlığı İkiye Bölmek’’ girişi benim aşırı derecede hoşuma gitti. 2. Sezonu çekilen dizilerde genellikle şunu yaşıyoruz. “İlk sezon gibi olmayacak asla.’’ Fakat ben 2. Sezondaki grafikleri daha başarılı buldum. Bunda Eric Heisserer’ın rolü bence çok büyük bu nedenle. Yorumunuzu yaparsanız çok sevinirim. Sevdiğim bir şeyi izleyince ve devamında onun mahvolmadığını görünce aşırı seviniyorum. Witcher benim için büyük bir hayal kırıklığı olmuştu ve tabi ki bu sadece bir örnek…. O nedenle Gölge ve Kemik teşekkür ederim.

Gölge ve Kemik 2. Sezonda serinin diğer kitaplarının da karşımızda olacak olmasını takdir ediyorum. Böyle romana kesinlikle bağlı kalmış diziler ya da filmler umarım çoğalır. Çünkü maalesef ki yönetmenler kendi hayal ürünlerini dizi ya da filmlerin ortasına sokabiliyor. Açıkçası bence bunu sadece ‘’ Peter Jackson’’ yapsın. Yine neyi övdüğüm anlaşıldı….

https://www.netflix.com/watch/80236160?trackId=255824129

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: