Tarihte 12 Nisan Olayı ve Türk Kadın Cinayetleri

12 Nisan benim için normalde canım annemin doğum günü demektir. Fakat 12 Nisan 2021 tarihini hatırlatmak istedim. 12 Nisan 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti kadınları sokağa çıkmaktan korktu.  Twitter platformunda akıl almaz twitler atıldı.12 Nisan olayı ve Türk kadın cinayetleri anlamsız bir şekilde buluşma yaşadı. Herkesin araştırdığı 12 Nisan olayı maalesef ki budur.

Bu yazıyı yazmak o kadar ağrıma gidiyor ki; lakin uyuyamadığım için birkaç bu durum ile alakalı habere denk geldim ve dedim ki Burcu bu konu da sen de susmamalısın. Sosyal medya da denk geldiğim birçok kadın 12 Nisan hakkında o kadar acı veren paylaşımlar yapmış ki, hem çok haklı bir haykırış hem de kendini bilmez iğrenç bir topluluk duysun diye yapılmış bir haykırış. Biz kadınlar bu haykırışı yapmak zorunda mıydık? Bu iğrençliğe neden olan varlıklar neden serbest bırakılıyor?

Bu iktidara, bu muhalefete hatta tüm siyasilere kızgınlığım en çok da kadın cinayetleri yüzünden geçmeyecek. Çünkü hepsi bu durumu görmezden geldi. Hiçbiri başarılı olamadı, çünkü hepsinin daha önemli bir konu olan koltuk kavgası söz konusuydu. Kadınlar canını kaybederken, adalet sisteminin olmaması nedeni ile kimse bu duruma ”yeter artık dur” demedi. Yapılan eylemlerde kadınlar ve kadınlara yardımcı olan erkekler susturuldu. Bu ülkenin kadınına olan tutumunu gördükçe bir kez daha diyorum ki sen ne yaparsan boş. Çünkü bu siyasiler vaat ediyor ve hiçbir şey yapmıyor.

12 Nisan için Türk Kadınına Sesleniş

Yazdığım bu yazıyı okuyan kadınlar 12 Nisan 2023 sabahı korku ile uyanmamalı. Bu ülke artık kendi vatandaşına da saygı duymalı. Cezasını hak edecek olan iblis soyları artık cezasını hak etmeli. Bakın en çok da dini bahane ederek kendince haklı buldukları, kendi yorumları ile ortalık bulandıranlara sesleniyorum. Ya sizin bu yaptığınız, kendi saçma doğrularınız ile kendi milletinizin yardıma ihtiyacı olan, ayağının üstünde dimdik dursa bile bir sabah ya başıma bir şey gelirse diye uyanan kadınına bu milletin kadınına yaptığınız saçmalık zorunuza gitmiyor mu? Üzülmüyor musunuz? Yok üzülmüyorsunuz. Çünkü şiddet gören kadınların şikayeti üzerine kocalarının ifadeleri alınıp serbest bırakılıyor, sonra tecavüz gören bir kadın olduğunda saçma bahaneler ile ceza azaltmayı uygun görüyorsunuz.

Umarım bu ülkenin kadınlarının ahı yüzünden adım atacak hal bulamazsınız. Çünkü hayatta en çok haksızlığa tahammül edemiyorum, en çok vicdansız insanların varlığı batıyor bana. Zaten bu ülkenin bin bir türlü derdine çare bulamadınız, bir de bu kadınlar, bizler sizin yüzünüzden rahat sokağa bile çıkamıyoruz. Bu konuya inanılmaz diyeceğim; lakin bizim ülkemiz asla şaşırtmıyor. Acı ama doğru.

12 Nisan 2023 günü kadınlar en güçlü adımlarını atacak ve sizler de aptal aptal bahaneler arayacaksınız.

Akıl diliyorum.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kadına_yönelik_şiddet

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

“Tarihte 12 Nisan Olayı ve Türk Kadın Cinayetleri” için 2 yorum

  1. Politicians are busy to make their chairs strong instead of looking at common people’s problems it’s true for most of the country. Well shared.

  2. This issue really pisses me off.It has to be stopped now. Thanks for the comment! We must always say stop to the persecution of women.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: