Uykudan Önce Keyifle İzlenecek Korku Filmleri

Uykudan önce keyifle izlenecek korku filmleri denilince açıkçası benim fazlasıyla korktuğum bir korku filmi skalası yok. Ben genelde uykudan önce beni bu dünyadan alsın götürsün düşüncesi ile bazı zamanlar korku filmi izliyorum. Uyku problemi olanlara asla etki etmiyor. Hala uyumamaya devam ediyorsunuz. Sıkıntı yok…

Korku filmleri denilince Türk yapımı korku filmlerini asla ama asla beğenmiyorum. Beni iblis çıkarmalı, tuzlamalı, bağırtmalı korku filmleri daha çok memnun ediyor. Bu nedenle kendi çapımda bir liste yapacağım. Bu arada benim korku filmlerini keyifle izlememi sağlayan en büyük unsur kesinlikle Supernatural olmuştur. Konusu gereği elbette ki kendisine korku yapımı bol bir dizi diyemeyiz ama tam 15 sezon iblisler konusunda bizi tatmin etti bence. Gözümüz doysun diye Jensen Ackles’ı da bol bol görmüş olduk. Ayrıca müzikleri vs. acayip keyifliydi.

Sıralama Yapmadan Korku Filmleri Önerileri

Listemi sizinle paylaşacak olursam. Keyifle izleyeceğiniz iğrenç olmayan ilk korku filmimiz:

-Korku Seansı Serisi (2013-2021) İlk film IMDb 7,5/10

İkinci olarak söyleyecek olursam serinin devamı niteliğinde olan:

-Dehşetin Yüzü (2018) 5,3/10 IMDb

Benim favori serilerimden olan:

-Anabelle Serisi (2014-2019) İlk film 5,4/10 IMDb

-The Witch (2015) 6,9/10 IMDb

-Resimdeki Hayalet (2004) 7/10 IMDb

-Veronica (2017) 6,2/10 IMDb

Yine çok favorim olan asla izlemeye doyamadığım, çünkü ben izlediklerimi tekrardan izleyen bir ruh hastasıyım:

-Elm Sokağında Kabus (1984) İlk filmi için 7,4/10 IMDb

Bu filmlerin bende yeri apayrı izledikçe asla doyamıyorum. Nedense beni kendime getiriyorlar. Birde bu evrenden uzaklaştırıyorlar. Çok fazla hoşuma gidiyor. Bu arada ayinli, ritüelli hiçbir filmi sevmiyorum özellikle, Ritüel-Midsommar var 2019 yapımı, hayatımda onun kadar sarkastik bir şey daha izlememiştim. Aşırı rahatsız ediciydi. Ayrıca midem de bulanmıştı. Korku skalasının güzelliğini bozacak rahatsız eden bir film olarak benim için tarihe geçti. Tabi iğrenç daha birçok filme örnek verebilirim. Ben böyle zamanında yasaklanmış ya da kolayca bulunamayan filmleri izlemeyi seviyorum. Seri katil belgesellerini izlemekte aşırı hoşuma gidiyor. Çünkü adamların kafasını merak ediyorum. Bir de onlar hakkında bir yazı yazarım. Şimdi canım aşırı çektiği için gidip tekrardan Dehşetin Yüzünü izleyeceğim.

Sizde lütfen benimle paylaşın!

Ritüel Midsommar (2019) 7,1/10 IMDb

Sevgilerimle!

https://www.netflix.com/search?q=korku

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

“Uykudan Önce Keyifle İzlenecek Korku Filmleri” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: