En Çok Beğenilen Netflix Dizileri

Benim için dizi izlemek son zamanlarda aşırı bir hal aldı. Sanırım en çok bir şeyler izlerken kafam daha çok susuyordu. Onun haricinde sürekli bir şeyler araştırmakla uğraşıyordum. Resmen bıktırma noktasına gelmişti. Bu nedenle mani dönemimde yeniden izlediğim ya da yeni izlediğim dizileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

-Rick and Morty IMDb: 9,2

Zaten yeterince herkesin bildiği bir dizi diyebilirim kendisine. Lakin gerçekten bazı insanları sarmıyor kendisi onu fark ettim. Konusuna gelecek olursak alkolik Rick ve onun torunu Morty’nin genel de boyutlar arasını anlatıyor. Beni güldürdüğü ve ağlattığı çok sahnesi var o nedenle ben bu diziyi çok seviyorum.

-Breaking Bad IMDb: 9.5

Evet kendisini birçok kez yeniden izleyip çoğu kez de ağladığım bir dizi. Ben duygusal sahnelerde kendimi utamıyorum. Bir de birçok haksızlık noktasında sanırım kendimi buldum. O nedenle zaten çoğu kişinin izlediği bir dizi fakat izlemediyseniz ve önyargınız varsa bence kesinlikle izlemelisiniz. Konusu ise; lise kimya öğretmeninin uyuşturucu imparatorluğuna ulaşmasını anlatıyor. Bryan Cranston ve Aaron Paul başrollerde.

-Peaky Blinders IMDb:8,8

Ben sanırım en çok sinematografisini beğeniyorum. Mükemmel bir ortam ve bu ortamı mükemmel yansıtan açılar, oyuncular ve renk… Konusu gerçek bir hikaye.1890’larda Peaky Blinders çetesinin, İngiliz devleti içerisinde yükselmesi ve bu durumlarda yaşanan olay örgüleri diyebiliriz. Başrol oyuncuları ise Cillian Murphy ve benim yüksek ihtimal ergenliği bitmemiş aşkım Tom Hardy. Bu adam bir film ya da dizinin içine giriyorsa, o proje mükemmel oluyor. Neyse ergen damarımı tutacağım…

House of Cards IMDb: 8,8

Bu dizi de çoğunluğun bildiği bir dizi. Ben de sevenleri arasındayım. Politik entrikaların döndüğü bu dizide ABD kongre üyeliği en üst mevkiye çıkan Francis’in hikayesini anlatıyor. Dizi de Kevin Spacey yer alıyordu. Ama çok şükür ki kendisi taciz suçlamaları nedeniyle diziden yok edildi. Keşke dünyadan da yok edilse.

vermicem görsel falan sinirlendim.

-The Crown IMDb: 8,7

The Crown belki de biliyorsunuzdur, Netflix yapımlarından en pahalı olanı. Birleşik Krallık’taki en uzun süre kalmış olan rahmetli Kraliçe II. Elizabeth’in hayatını izliyoruz. Yani entrika, entrika ve entrika… Elizabehth’in gençlik yıllarını Claire Foy canlandırıyor.

-Vikings IMDb: 8,6

En sevdiklerimden bir tanesi. Kanada-İrlanda ortak yapımı bir dizi olması ise daha sevindirici benim için. Yani yapım sahiplerine ait olunca daha güzel bir iş ortaya çıkıyor. Tarihsel bir dizi kendisi o nedenle de tabi misss gibi. Ragnar ve onun ailesini konu alan dizi. Mükemmel koşun gidin izleyin. Anlatmaya gerek yok…

-Mr. Robot IMDb:8,5

Rami Malek başrollerde. Kendisi zaten bence yetenekli bir oyuncu. Dizinin konusu ise bence mükemmel. Siber güvenlik şirketinde çalışan psikolojisi bozuk oyuncumuz ve onun etrafında dönen olayları anlatıyor. Çok fazla spoiler vermek istemiyorum. Altın Küre Ödülü sahibi bu dizi, bunu da eklemek isterim.

-Modern Family IMDb: 8,4

Belki çoğunuz bu diziyi izlemişsinizdir. Yani izlemediyseniz bile adını duymuşsunuzdur. Modern Family 3 akraba ailenin günlük hayattaki olay örgülerini konu ediniyor. Belgesel dizi olarak biliniyor. Çünkü bazı sahnelerde oyuncular kameraya bakarak yani doğrudan kameraya bakarak konuşuyorlar. Tatlı bir dizi olması bir yana defalarca da Emmy ödülü almış bir dizi kendisi.

-Wednesday IMDb: 8,3

Bir tane de çok çok yenilerden bahsetmek istedim. Konusunu vs. çok anlatmak istemiyorum ama ben izleyince bana tatlı ve güzel gelmişti. Bir de ben çok fazla övülmeden ve spoiler yemeden izledim, bu konunun da sevmem üzerinde büyük etkisi var. Çünkü bir şey fazla övülünce izleyesim gelmiyor. Game of Thrones bile izleyemedim full övülmesinden dolayı. En son topluca izledim ve berbat finalini görüp kapadım. Seveni çok ama bazı yerleri hariç bomboş. Ay Wednesday diyorduk konu nerelere geldi. Her neyse izlemeyeni azdır kesin ama tatlı bir dizi tavsiye etmiş bulunayım.

-Untorhodox IMDb: 8,2

Netflix’in kısa dizilerinden bence en iyisi. Tek sezon ve dört bölüm. Hikaye o kadar güzel işlenmiş ki dört bölümde her şey anlatılmış. Aşırı ama aşırı başarılı. Bir kere dizi boyun eğmemeyi anlatıyor. Kendi hayatına önem vermeyi ve başkalarının baskısı altında kalmamayı anlatıyor. Hasidik cemaatinde yaşayan Yahudi bir aile var ve bu aile Esty’e o kadar baskı yapıyor vs. vs. spoiler asla verememmm! Çoğu kişi fena değil falan demiş ama ben sevdim yani dört bölümde bence evet tamamdır diyebiliyoruz.

-You IMDb: 7,8

Bunu sadece gülmek için koydum. Çünkü bu dizi beni aşırı güldürüyor. Adam tamamen bir manyak. Ayrıca katil. Fakat adama uyuz olup sinirden gülüyorsunuz. Çünkü diğer roldekilerde manyak. Yani dizideki herkes komple manyak. İzlemediyseniz şunu söyleyebilirim bazı sahneler psikolojik iğrenç. Ama ne iğrenç sahneler izledim ben ya vs. diyorsanız izleyin derim vakit geçiyor izlerken.

-En çok bilinenlerden Netflix Dizilerinden Lucifer IMDb:8,2

Lucifer’ı ben sanırım 2016 yılında Supernatural izlerken yeni çıkacak haberini görerek başlamıştım. O dönemler kardeşimle deli gibi Supernatural izliyor ve sürekli her hafta yeni bölümün gelmesini bekliyorduk. Neyse o sıra dizi boşluğa düştü bizde Lucifer’a sardık. Çok iyi hatırlıyorum ilk çıktığı zamanlar Amerika’daki aileler şeytanı iyi biri olarak yansıtıyor diyorlardı ve dizinin bitmesini talep ediyorlardı. İyi ve kötü tartışılır…… Neyse o gün işte hayatımıza Tom Ellis girdi. Kendisi bence çok tatlı bir oyuncu, kendi hayatında da aşırı derecede mütevazi duruyor. Bu nedenle böyle fantastik şeyleri izlemeyi seviyorsanız Lucifer’ı kesinlikle öneririm. İngiliz aksanı mükemmel çok iyi Dedektif Decker diyor. Yani Supernatural’ı da öneririm fakat o Netflix de yok.

Ay daha en beğenilen Netflix dizilerinden önereceğim çok dizi var ama çoğu da Netflix de yok. Neyse bir daha ki yazımda halledeceğimmm. Bunun da part ikisini yazmaya karar verdim. O nedenle bir sonraki yazımda mutlaka görüşelim!!!!

İyi seyirlerr

https://www.netflix.com/browse

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: