En İyi Film Müzikleri

Siz de film izlerken benim gibi müziklerini günlerce dinliyor musunuz? Hemen izlerken durdurup ya da aklıma kazıyıp sonrasında o müziği resmen sömürüyorum. Çünkü izlerken aklımda bir hikayesi oluyor ve onu kendi hayatıma uyarlıyorum. Yani bir nevi benim de hayatımın film müziği oluyor kendisi. Bu nedenle bugün bu konuda bir liste yapmak istedim. Yüksek ihtimal uzun olacağı için ikinci bir bölüm daha yapacağım. O zaman başlayalımm.

-The Last of The Mohicans

Bu film müziği hakkında söylemem gereken çok bir şey olduğunu sanmıyorum. İnsanı dinlerken sarhoş ediyor. Benim uyku müziklerimden bir tanesi kendisi.

-Amelie- La valse d-Amelie

Yani açıkçası filminden çok şarkısı aklımda kalan film müziklerinden bir tanesi genelde yemek yaparken dinliyorum ben. Güzel ve lezzetli yemekler ortaya çıkıyor.

-Rocky- Eye of The Tiger

Çoğunluğun spor müziği olan Eye Of The Tiger benim dışarı çıkarken, hazırlanma müziğim. Çünkü biraz ironik ama sonuçta dışarı çıkarken de ringe çıkmıyor muyuz?

-Braveheart- A Gift of a Tistle

Benim çocukken ağla ağla öl adlı filmim buydu. Hiç unutmuyorum, yatak odasında da televizyon vardı. Orda tek başıma izlemiştim. Yaşım sanırım ilkokul birinci sınıfta olmalıyım yani yaşım 7 falan. Allah’ım ne ağlamıştım. Çünkü ağlanacak bir film. Sanırım benim kültür anlayışım o zamanlarken belliymiş. Şu anda da dinliyor ve ağlıyorum. Bu film ve müziği benim kalbim de bir yara olacak daima.

-The Godfather- Orchestral Suite/ The Danish National Smphony Orchestra

Yani bu seriyi severim ama izlemesem de olurdu. Neden diye hiç sormayalım. Çünkü filmin müziği anlatıyor o dramayı. Denilecek başka bir şey yok yola devam.

-Lord of The Rings- May it be

Bu filmi daha fazla anlatmama gerek yok diye düşünüyorum ve sizlerin kesinlikle may it be dinleyip hayaller kurmanız lazım diyorum. Kendisi hayal kurma müziğim.

-Pulp Fiction- Chuck Berry: You Never Can Tell

Ucuz Roman’da benim bebeğim Mia Vallace’in döktürdüğü müzik. O ikonik sahneye bayılıyorum. Pulp Fiction müzikleri genelde hareketli olduğu için onu da hazırlanma müziklerim arasına ekleyebiliriz.

-Trainspotting- Lou Reed: Perfect Day

Dünyanın en korkunç filmlerinden olan Trainspotting’den bana kalan sadece Perfect Day’dir. Film korku filmlerinde korkuyu bulamayanların filmi olsun bence. Benim için aşırı boktan bir filmdi. Filmleri tekrardan izleyen biri olarak bunu asla bir kez daha izlemedim. Perfect Day şarkısı benim için böyle boktan günlerin şarkısıdır.

Evet bu yazımın devamını yapacağım yarın umarım beğenmişsinizdir! Daha bu liste çook uzayacak. Kendinize iyi bakın!

Sevgilerimle!

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: