Sağanak Yağış

Hayatımın sağanak yağışlı dönemlerini çok fazla yaşadım. Gücümü toplamak için uğraşıyorum, bu yağışta çok fazla ıslandım farkındayım. Üstüne çok fazla grip oldum ve her yerim ağrıdı, kısacası mecalim kalmadı. Fakat ısınmaya çalışıyorum. İlaçlarımı kullanıyorum. İçimi ve bedenimi ısıtmak içinde D vitaminine bırakıyorum kendimi. Bir de K ve M vitamini. Yani kitap ve müzik. Bilmiyorum sürekli bir şekilde enerjimi yerine getirmeye çalışıyorum. Evden dışarı atıyorum kendimi sürekli. Bugün gökyüzü çok güzeldi ve onu görünce içim ısındı mesela. Anlayacağınız bana içimi ısıtacak şeyler lazım.

Acilen tekrardan yoğun bir şekilde çalışmam lazım. Çalışmayı çok seviyorum. Bu nedenle içimi ısıtan bir diğer şey de çalışmak.  Hüsrana komşu olmamak adına insanın uğraşları olması lazım. Deneyip oldurmalıyız. Bu sadece benim için değil. Oturduğumuz yerde kalırsak bu hayat bize bir şeyler sunmayacak. Yaşım genç biliyorum. Bazı şeyler için geç fakat bazı şeyler için de erken. O nedenle bu yağışlarla mücadele etmem lazım. Bu yağışlarla mücadele etmeliyiz. AÇIKCASI ARTIK YAĞIŞ NE ZAMAN BAŞLAYACAK EN AZINDAN İHTİMALİNİ DÜŞÜNEREK ÖNLEM ALMALIYIZ.

Sağanak Yağış Önlemi

Bipolar hastalarının hayatını kolaylaştıran en önemli olaylardan biri ataklarını fark etmeye çalışmaya başlamasıymış. Aile ya da kendisi atakların belirli özelliklerini yaşadığını fark ediyorsa direkt ona göre tedaviye başlanması gerekiyormuş. Anlayacağınız örneğin hızlı konuşup, çok uyumama, kafanın jet hızıyla çalışması ve araştırma bağımlısı olması, para konusunda savurgan davranması gibi durumlar yaşanıyorsa mani, psişik bir takım olaylar yaşanıyorsa halüsinasyon gibi bunun da doktora aktarılması gerekiyormuş. Bu evreyi yaşamadım. İçine kapanıyor ve zevk almıyorsan ölüm düşüncesi aklından asla çıkmıyorsa depresif döneme yaklaşmışsın demekmiş. İki dönemde de iştah dalgalanmaları yaşanıyormuş. İştahın azalması ya da çoğalması gibi.

Artık bunların farkındayım o yağışlarda umarım daha az ıslanacağım. Bu hastalığın tek tedavisi farkındalık. Kendine olan farkındalık, anlayış ve sevgi. Bunu biliyorum. Lütfen çevrenizde de benim gibi biri varsa ne olursunuz sevgi dolu olun. Teşekkür ederim şimdiden.

Sağanak yağışımın bir sonraki evresi elbette ki olacak ama ben daha az ıslanmak istiyorum. Daha az hasta olmak, hatta o yağmuru keyifli yaşamak istiyorum. Artık bu hayatla ben dalga geçmek istiyorum. O arabayla hızla geçen su sıçratan kişilerin yüzüne tükürmek istiyorum. Neyse bak yine sinirlendim ahahaha.

Hepinize saat 03.22 o nedenle yeni bir güne başladık. Sizlere muhteşem bir gün diliyorum. Günümüz apaydınlık olsunnnn!!!!

Sevgilerimle!

benim yağmurlu film favorimm!

https://720pizle5.com/izle/altyazi/breakfast-at-tiffanys.html

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: