Kazanan Taraf Kim Oldu?

Kendim için uğraşmadığım anları telafi ettiğim bir dönem içerisindeyim. Sağlığımın üzerine daha fazla düşüyorum ve kendimi geri plana atmıyorum. Sürekli başkalarının iyi olması için çabalamayı bıraktım. O nedenle artık kendim için adımlar atmaya çalışıyorum. Kazanan taraf kim oldu? Şimdiye kadar ben olmadım orası kesin.

Fakat kazanan taraf kim oldu kısmını artık kendim için savaşarak değiştirebilirim. Forrest gibi koşmanın zamanı geldi. Durmadan yorulmadan kendim için koşacağım, kendim için uğraşacağım. Bu zamana kadar gerçekten acı acı acı duygularını yaşayarak geçti zamanım. 9 senedir doğru düzgün gülmediğimi fark ettim.  Bu nedenle zaten ataklar konusunda neler beni bekliyor biliyorum. Neler etkiliyor, öncesinde neler yaşıyorum biliyorum. O nedenle artık kendim için nasıl adımlar atacağım bunu biliyorum. Ben artık ruhumu öldürmek istemiyorum.

Üzerimde büyük baskıların olduğu bir dönem içerisindeyim. Tam anlamıyla dönemlerin içerisinden sıyrılmış değilim. Sanırım mani bastırıldı ama bir yerden de depresif ruh hali zorluyor gibi. Salı günü randevum var. Durumum tam olarak ne durumda öğrenmek istiyorum. Ruhsal açıdan kendimi sıkıntıda hissettiğim an annemle yürüyüşe çıkıyoruz. 10.000 adım atmaya karar verdik. 4-5 gündür 10.000 adımı tamamlamadan eve dönmüyoruz.

Yürümek bana iyi geliyor. Kafam dağılıyor. Gerçekten yürümeye ihtiyacım varmış. İzmir’e gidene kadar yürümeye devam. O günde çok koşturacağım sonrasında dönünce yeniden yürümeye devam. Sanırım ya bir gece kalırım ya da günübirlik giderim ama fazla durmayacağım. Şu an sadece evimde düzene girmek istiyorum. Bir şekilde bu psikolojiyi toparlamam lazım. Şimdi kendimi anlamak için uğraşıyorum. Zamanında başkalarını harcamak için sarfettiğim her efora da yazıklar olsun.

beni anlatan bir kısım

Şu an kendimi dinlediğim zaman, aklıma tek bir şarkı geliyor. Sözlerinden en sevdiğim kısımları yazayım hemen.

Close your eyes and you will find.

Passage out of the dark…

Will you send me an angel?

Here I am.

In the land of the morning star.

En sevdiğim grup Scorpions- Send me an angel şarkısının sözlerinden bir kısmı. Bunu d nleyerek ve bunları tekrarlayarak, çıkış yolunu bulacağımı biliyorum.

Just believe in yourself

Just beware of the thorns

Sadece kendine güven, sadece dikenlere dikkat et…

O dikenleri temizledim şimdi sadece kendime çok fazla güvenmem gerekiyor. Hatta sadece kendime güvenmem gerekiyor. Kimsenin dayatmalarını dinlemeden, kendi doğrularımın cidden doğru olduğunun aile onayından geçmesi sonrasında, sadece kendimi daha fazla önemseyerek yoluma devam etmem gerekiyor. Kalbimin kırıkları her yere saçıldı umarım tüm zarar verenleri bin bir parçaya böldüğünü görürüm. Çünkü bu kalp kırıklıklarını yaşatan ben olsaydım ve yaşayanın halini görseydim her yanım sızlardı. Acımasızsınız. Hem de çok.

Her neyse yolumuza kazanan biz olarak devam ediyoruz. Kazanan taraf artık ben olacağım, buna artık inanıyorum.

Sevgilerimle!

kardeşime attığım anlık bir serserilik

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: