Bahar havası

Gözümün hep geride olduğu çok zaman yaşadım. Gossip Girl izleyen bilir, Blair asla devam edemezdi. Kaç defa evlenmek üzere ayrıldı ve Chuck uğruna hayallerinden vazgeçti. Kendisini bu yaşadıklarımdan önce izlediğimde onların arasındaki aşka hep hayranlık duymuştum. Lisede Blair gibi hissetmiştim. O nedenle Chuck tek istediğim aşktı hep. Blair iseniz o Chuck eninde sonunda cesaret edip hayır başkasıyla evlenme diyebiliyor. Ya da benden vazgeçme. Ya da alnından öpüp sizi yollasa bile tekrardan yapamam diyebiliyor. Gossip Girldeki Chuck ne kadar acımasız olsa da Blair konusunda her şeyi silebiliyor. Ya da Blair onun yüzünden bir şeye mecbur kalmıyor sonunda. Bir bölümde Chuck Blair’i alnından öpüp yolladığında ciğerim çıkmıştı ağlamaktan. Onun mutlu olmasını istemişti. Sonra birlikte olmadan çok eksik olacakları geldi akıllarına. Benim en unutulmaz dizi aşıklarım daima onlar oldu. Bir de Ömer ile Eyşan.

Herkesin Eyşana kızdığı noktada Eyşanı haklı bulduğum çok an yaşamıştım. Tamam Ömer hiç birini hak etmedi evet ama Eyşanın da hak etmediği çok şey vardı. Hayalleri uğruna durmayan bir kadını izledik. Hayatın toz pembe olmadığını gösterdi bize. Hangimiz çok saf olup da aşırı iyi bir şey kazandık? Ömer ile Eyşan birlikte öldüler. İyi olan tek bir anda o trende birlikte veda ettiler. Çünkü bu dünyada iyi denilen bir şey yok denecek kadar az.

Bir diğer dizi aşkı favorim ise Polat ile Elif… Şaka şaka, yengeye elif dedin usta inşallah çoğunun başına gelir bu arada. Polatı dövesim geliyor nerede karşıma çıksa.

Bir film aşkı favorim var. Heath Ledger’ın muhteşem performanslı, Julia Stiles de kendimi gördüğüm “senden nefret etmemin on sebebi” adlı favori filmim. Heath Ledger o zaman şarkı söylediği performansı ile benim kahramanım olmuştu. Julia aşktan nefret eden ve ona inanmayan bir kızdı. Sonra ise çok ağrıyan yüreği ile aşık olduğunu anladı. Film mutlu sonla bitse de artık her izlediğimde içim buruk. O performansı yaşatan adam artık yok çünkü.

Ne diyebilirim ki sevdiğim her şeyin sonunda mutluluklar hep bir buruk. Yine de atlatamadığım tek aşk Blair ve Chuck olacak. Benim için çok şey anlatıyor çünkü.

İleriye bak Burcu hayat diziler ya da filmlerden daha gerçek. Gün gelecek ve bunca dert tasa bittiğinde kalbinin acısı azaldığında kocaman bir huzur kaplayacak seni. Sen mutlu olmak için uğraştıkça mutluluk senden kaçtı. Şimdi sadece gelişi güzel yaşa ve hata yapmaktan da asla korkma sadece sağlığını düşün. Sen bu hayatta yeşermeyi hak ediyorsun. Bak görüyorsun bahar geldi.

Sevgilerimle.

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: