Tozlu sandık

Herkesin bir tozlu sandığı vardır diye düşünüyorum. Seneler sonra açıp bakarsınız. Neler var içinde diye naftalin kokar genelde. Eskilerin öyle bir kokusu vardır. Hani bir huzur verir bir acı bir de eski tadı verir size.

O tozlu sandığı defalarca hazırladım. Çok çok çok öncesinden beri günlük tutarım onları bir kutuda saklıyorum. İçinde günlük harici binbir türlü şey var. Çocukken anneme aldığım beyaz gül bile duruyor. Çok çok çok eskiden elimde kalmış en temiz en güzel en kırıcı şeylerin hepsi bu kutuda. Çizdiğim resimler, çocukken yazdığım mektuplar. Üç dört senedir düzenli tutmaya çalıştığım günlüğüm… içinde çok fazla kayıp var, yazmadığım çok zaman var ama aklımda yazılı. Bazen bu ilaçların çoğu şeyi silmesini seviyorum. Yanıp dirildiğim bazı şeyler yok gibi bunu biliyorum.

Sevginin acıya doymak olduğunu biliyorum. Bu karşı cinse duyulan sevgi değil sadece. Hayat sadece bir adamla ya da kadınla yaşadığımız olayların toplamı değil sonuçta. Ben o kutuda genellikle çoğu kavgamı görüyorum. 9 sene önce küçük küçük kağıtlara içimi dökmüştüm ve yastığımın altına koyardım. Zımbalamıştım. Okudukça moral bulmaya çalışır ve ağlardım. 2012 yılında bir kayıp yaşamıştım. O günü yazdığım kağıtları da zımbalamıştım. Okudukça unutmak istemediğim şeyleri de hatırlardım.

Benim tozlu sandığım sürekli yeni birçok olayı barındırıyor içinde. Bir gün kendisinin üstüne öyle ağırlıklar koymak istiyorum ki onu açmayayım. Sadece anlık şeyler kalsın aklımda. Oraya bakıp kaybettiğim duyguları bulmaya çalışmayayım. Bazen kendimi tanıyamıyorum. Nedeni sanırım şu, çok fazla duyguyu yaşadım, yaşadığım hayal kırıklıkları çok fazla şeyi aldı benden. Mutlu olmaya çabalarken gülüşüm azaldı. Hah işte bu yüzden tanıyamıyorum. Hayatta başkalarının eseri olduğum çok an oldu. Şimdi tekrardan şekillendiriyorum kendimi ve o tozlu sandığa bir de şunu ekliyorum. Avare dolaşma zamanı bitti. Şimdi yolumu çizme zamanı, o nedenle bu sandığa şimdi kaybolmuşluğumu koyuyorum. Yolumu tekrardan çiziyorum. Bir gün bu sandığa bakarsam yolumu hala bulamamışım demektir. Ama o sandıkta da doğru bir yol yok bunu biliyorum. Aramaya devam edeceğim. Kendimi huzurlu hissettiğim her yeri arayarak bulacağım ve o sandığa bir de nefes alabildiğim bir anıyı koyacağım. O anı öyle bir enerji yayacak ki, ağlayan o kızın sandıktaki anıları o beyaz gülün kokusuyla dolacak buna eminim.

Bastırılan o gülün kokusu canlanacak tekrardan, o beyaz gül gibi parlayacağım.

Sevgilerimle.

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: