How Does Mental Health improve?

Psikiyatrist randevumdan gelmiş bulunuyorum. Öncelikle konuştuğum doktor gerçekten bana çok iyi geldi. Bence bana psikoterapi yapmadan beni aşırı rahatlatıyor. Ben kendimi gerçekten her doktorun odasından çıktıktan sonra acayip iyi ve hafiflemiş hissediyorum. Bugün tam anlamıyla How Does Mental Health İmprove sorusunun cevabı üzerine konuştuk.

Öncelikle doktorum içimde kalan her şeyi biliyor ve bu adımda kişilerin yarattığı travmaların çözülmesi üzerine uyku düzenim üzerine çalışıyoruz. Travmaların unutulmasını kolaylaştıran en büyük etkenlerden biri uyku düzeni. Lakin aşırı uyumamak gerekiyor. Doktorum sabah 09:00 gibi uyanıp gece 00:00 gibi uyumamın bana iyi geleceğinden bahsetti bu nedenle ilacımı daha erken kullanmak üzere bir anlaşma yaptık.

Bunun yanı sıra mani diyetim hala devam ediyor. Şekere aşırı derecede uzaklaştım, bunun nedeni enerjinin mani dönemine fazla iyi gelmemesi. O nedenle tuz ve şeker oranımı dengede tutmaya çalışıyorum. Yarın bir kan verme durumum var sabah bu nedenle erken kalkıp kan değerlerime baktıracağım ve doktorum ona göre bir ilaç düzeni belirleyecek. Anlayacağınız iç hastalıklarının verdiği tepkilerde sizin psikolojik durumunuzu etkiliyor.

Daha sonra yürüyüşün faydalarından bahsettim bu nedenle yürümeye devam ediyorum. Onun yanı sıra müzik seçimlerimi bana iyi gelen şeyler dinleyerek yapmamı söyledi. Hatta klasik müzik dinlemenin kişinin ruhunu beslediği durumunun net bir onayını aldım. How Does Mental Health İmprove derken işte size konuşmalarımızın yoğunluğunu aktarayım.

Hobiler

Bir de yürüyüş dışında yazı hobimden bahsettik ve biraz blogum konusunda olumsuz yazılardan ne olursa olsun kaçınmam gerektiğini belirtti. Kendimi kötü hissettiğim zaman onunla bir randevu ayarlamamı da cümlesinin sonuna ekledi. Her olumsuz düşünceden uzak olmamı ve beni çevreliyorsa karanlıktan kaçınmam gerektiğini ve hava almam gerektiğini belirtti. Biz şu an benim majör depresyondan kaçınmamı sağlamak ile meşgulüz. Çünkü mani dönemi ardından gelen yoksunluk hissi depresiflik için çok fazla açık yol demekmiş, bu nedenle şu an o yolları kapamak ile meşgulüz.

Anlayacağınız yeni bir yola girdim ve bu sefer kesinlikle daha fazla doktor randevusuna gitme kararı aldım. Ayrıca yürüyüş ve meditasyonun bana iyi geldiğini hissediyorum.

Bir de artık olumsuzluğumu anlatan yazılardan uzak durarak onlarla nasıl baş ediyorum bunlardan bahsedeceğim. Çünkü artık kesinlikle bazı durumlara ve insanlara dur deme zamanı !

Sevgilerimle!

https://www.dr.com.tr/Kitap/Sana-Gul-Bahcesi-Vadetmedim/Edebiyat/Roman/Dunya-Roman/urunno=0000000068229

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: