Mental Health

Bu aralar mental açıdan sağlığımı daha fazla korumak için bu tarz yazılar yazıp hem kendimi hem de meraklılarını aydınlatmaya karar verdim. Mental Health aslında çoğumuzun küçümsememesi gereken bir mevzu. Yani mental sağlığınızı zinde tutmak aslında gün içerisindeki tüm olgularınızın rahatlamasını sağlayacak. Günümüz rahatsızlarından biri olan panik atak rahatsızlığı aslında ruhumuzun çok fazla gergin olmasından kaynaklı. Bir dönem bende çok fazla kalp çarpıntısı yaşadığım için, gereksiz yere şu anki gibi diken üstünde olduğum için tranko buskas kullanmıştım. O nedenle şu anda da bir panik atak rahatsızlığı geçirmemek adına ruhumu rahatlatacak şeyler yapmaya karar verdim.

Mental Health adı altında birçok yazıya birçok öyküye internet ortamından ulaşmak aslında çok kolay. Ruh sağlığınız sizi ayakta tutan bir kolon bunu asla unutmamalısınız. O kolonun hasar alması sizin bir yıkım yaşayacağınız anlamına geliyor. Ben ergenliğimden beri fazlasıyla hem de aşırı derecede fazla bu kolonu zedeledim. Bu kolonun tam anlamı ile tamiri olmaz bunu farkındayım bu nedenle yeni bir ruh hali inşa etmeye karar verdim.

Neler yapmalıyım?

Öncelikle meditasyonu tamamen hayatımda bulundurmak üzere yaşıyorum artık. Bunu dini inancınıza göre dualarla da yapabilirsiniz. Hatta İslam inancında namaz kılmak da fazlasıyla rahatlatan, fazlasıyla insanı doğru yola iten bir olay bunu çoğumuz biliyoruz. Bu nedenle dini inancınıza göre kendi meditasyon şeklinizi kendiniz bulmalısınız. Yani ruhunuz nasıl rahatlıyorsa onun rahatlamasına izin vermelisiniz. Çünkü ömrünüzün sonuna kadar sadece ilaç kullanmanız sizin net çareniz olmayacak.

Ben ruhumu rahatlatmak adına yürüyüşler yapıp, uyku düzeni sağlamaya ve bunun için uğraşmaya karar verdim. Her Mental Health yazısı sizin uykunuzun düzenli olmasını söyleyecektir. Psikiyatristlerin tedavinizde belirttiği en önemli nokta uykunuzun düzenli olmasıdır. Bu nedenle uykumu düzenli kılarsam gün içerisinde daha az depresif olacağımın farkındayım. Çünkü o yataktan huzursuz kalkarsanız gününüz gerçekten kıyametler çerçevesinde geçecek bunu unutmayın.

Sonrasında enerjinizi daha iyi yönde kullanmak istiyorsanız yürümeniz gerekiyor. Ben hem toksinlerden arınmak hem de enerjimi oraya aktarmak için günde 6 kilometre yürüyorum. Çünkü bunu kendi iyiliğim için yaptığımın farkına vardım. Yürüdükçe daha iyi hissediyorum.

Ruh sağlığınız için daha düzenli beslenmelisiniz. Midenizi rahatsız edecek yiyeceklerden uzak durursanız mide ağrısının kapıları kapanacaktır. Mide ağrısı insan ruhunu olumsuz etkileyen en büyük unsurlardan bir tanesi. Ben ilk ülser atağımı moral bozukluğu yüzünden yaşamıştım. Bu nedenle lütfen midenizin zor sindirim yapacağı yiyeceklerden uzak durun.

Bir de bol su tüketimi fazlasıyla önemli. Benim gibi çok ilaç kullanıyorsanız ya da tek bir ilaç kullanıyor olsanız bile suyu çok fazla tüketmelisiniz. Unutmayın ki ilaçların faydası kadar zararı da var.

Mental Health için sağlam ve düzenli bir yola girdim. Size tavsiyem birlikte daha huzurlu bir ruha kavuşalım. Belki saatlerce beraber meditasyon yapacağız. Bunu kim bilebilir.

And we will never be alone again

Kendinize iyi bakın!

Sevgilerimle!

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: