What is ThetaHealing?

Bu konuda bir tanıtım yazısı yazmak istediğimi söylemiştim. O enerjiyi de kendim de görünce ThetaHealing konusundan size bahsetmek istedim.

Öncelikle Theta, derin ve fazlasıyla güçlü bir meditasyon ile yani bunu dua ederek de yapabilirsiniz. Yani derin bir uğraş ile odaklanarak evrenin yaşam enerjisinden faydalanmak demek. Peki bu ne anlama geliyor? Theta, belirli frekanslar ile aktive oluyor. Bunun için theta frekansına gireceğiniz birçok tını bulabilirsiniz. Theta aslında uykuya giriş esnasında da vücudunuz tarafından salgılanıyor. Yani tam anlamı ile uykuya giriş ve uykudan çıkış esnasında Theta’ya ulaşmış oluyorsunuz. Uykuya giriş ve uykudan çıkış evresi uykunun REM evresidir. REM evresinde vücudumuz kımıldamaz fakat rüyalarımızı bu evrede görürüz ve hatta beynimiz uyanık olduğumuz zamandaki gibi çalışmaktadır.

REM uykusu esnasında bilinçaltımız rüyalar görmemizi sağlar. Theta da bu esnada kendini göstermeye başlar. Bizim Theta’ya yönelik çalışmalarımız rüyalarımızı ve bilinçaltımızı değiştirmemizi amaçlamaktır. Bu konu hakkında daha önce çeşitli makale ve kitaplar okumuştum. Bazı psikoterapistler bu tedaviyi sizlere sunuyor ama böyle bir psikoterapist imkanınız yoksa size Theta tekniğinden bahsedeceğim.

ThetaHealing evrenin enerjisi ile ki evren enerjisi saçma bir durum değildir. Yaşadığımız evrenin gerçekten çok fazla bir enerjisi bulunuyor. Evren enerjisi ile ve buna inanarak öncelikle Theta frekansına girecek bir tını dinlemenizi tavsiye ediyorum. Daha önce meditasyon yapmadıysanız. Meditasyonun birçok biçimi var. İlk uyandığınızda yapabilirsiniz, yürüyerek yapabilirsiniz, yoga esnasında kültürel oturuş ile yapabilirsiniz. Ben genelde yatakta uzanarak yapıyorum ama beni gevşetip uyumamı sağladığı zaman. Lakin meditasyonumu bitirmeden uyumak istemediğim için yürüyerek yapma çalışmalarına başlayacağım.

ThetaHealing Frekansı

Theta frekansı, 4-8 Hz arasında değişmekte olan bir frekanstır bunu da belirtelim. Diyelim ki oturuyorsunuz öncelikle nefesinize odaklanmanız gerekiyor. Daha sonrasında düşüncelerinizin hafiflediğini hissedeceksiniz. Ben meditasyon esnasında kişinin tam odaklanması gerektiği taraftarıyım. Bu nedenle öncelikle nefesime odaklanıyorum. Daha sonra düşüncelerimin konuşmasına izin veriyorum fakat bunu olumlu şekilde yapıyorum. Bilinçaltımız olumlu ya da olumsuzu algılayamaz bunu unutmayın. Olumsuzun başınıza gelmesi bunun bilinçaltınız tarafından anlaşılmaması tarafından olmaktadır. Yani şaka olarak bile olumsuz bir cümle kurarsanız bilinçaltınız bunu algılamaz. Lakin bunu çoğumuz bilsek bile yapıyoruz şekil A ben. Birçok konuda olumluya odaklanabileceğimi bildiğim halde o an olumsuz bana ve bize daha kolay geliyor.

Her neyse cümlelerinizi olumlu düşünüyorsunuz ve beyninizin içindeki kendi benliğinizin size hikaye anlatmasına izin veriyorsunuz. Ben bunu yaparken düşüncelerimin gerçekleşeceğini gözümün önünde çıkacak ışık rengine odaklanarak sağlıyorum. Yani vücudum ısınsın ya da şu renk belirsin diye bekliyorum ve o renge ya da ısıya odaklanıyorum. Benim vücudumun uyuştuğu zamanlar oluyor. Özellikle el ve ayak bileklerim fazlasıyla uyuşuyor. Sonrasında kesinlikle uykulu olmak istemiyorsanız yatış pozisyonun da meditasyon yapmamanızı tavsiye ederim.

Meditasyon

Frekans ile birlikte sizin eskiden başlayarak kendinizi bulduğunuz bir yere odaklanmanız gerekiyor. Mesela o kötü an da karşınızdakine ne demek isterdiniz? Ya da o kaybolmuşlukta kendinizi nasıl bulmak isterdiniz? Yapmak istediğiniz ama yapamadığınız şey nedir? Sizi üzen kişilere nasıl haykırmak isterdiniz? Bu tarz bir sürü içinize dert olmuş olan sorulara yoğunlaşıp sizi olumlu etkileyecek şekilde davranmanız gerekiyor. Meditasyon esnasında ağlayabilirsiniz lakin o düşünceden çıkmayın, ,içinizi dökün ve sonrasında onları söyledikten sonra olumlu her düşünceyi kendinize çekin. ‘’Evet sonunda bunu yaptım, şimdi bu ferahlama ile daha iyilerinin beni bulacağını biliyorum, her iyi şeyi her güzelliği hak ediyorum. Ben bu evreni tamamlıyorum. Bu evrenin bana ihtiyacı var o nedenle bu evrende bu yaşamda, en iyisinin beni bulacağını biliyorum, çünkü evren güzel ve ben de onun bir parçasıyım…’’

Bu şekilde olumlu cümleler ile kafanızdaki benliğinizin konuşmasına izin veriyorsunuz. Bazen o çocuk haliniz bile konuşabilir onun olumlu konuşmasına izin verin. O çocuk halinizin hayallerini düşünün ve onu rahatlatın.

Bu şekilde odaklanarak saatlerce bile meditasyon yapabilirsiniz, yeter ki kafanızın içinden çıkmayın ve odaklanacak bir sıcaklık ya da düşünce ya da renk bulun.

Daha fazla detaylandıramıyorum ama beni anladığınızı düşünüyorum. Bence hepimize olumlu düşünmek ve bunun için olumluya kendimizi bırakmak iyi gelecek!

Sevgilerimle!

https://www.kitapyurdu.com/kitap/theta-healing-sira-disi-enerji-yaklasimina-giris/413284.html

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: