Mental Motivation

Mental Motivation yazımda, ülke olarak gergin olmamızın çok alakası var. Dün belirli birtakım olaylar yaşandı. Bir dönüm noktasındayız buna eminim, lakin bu bizim aleyhimize mi yoksa lehimize mi olacak bundan emin değilim. Fakat yazımda siyasetten bahsetmeyeceğim. Sadece bu yorgunlukla nasıl mücadele ettiğimi anlatacağım.

Bildiğiniz üzre bipolar hastalığı duyguların zirvede yaşanmasına neden oluyor. O nedenle ben mutluyken çok mutlu mutsuzken de çok mutsuzum. Bu nedenle ülke sıkıntıları, gelecek kaygısı, işsizlik, aile geçindirme, temel ihtiyacın karşılanmaması gibi sorunların yaşandığı dönemlerin içinde bende kendimi çok çaresiz hissettim. Korona dönemi benim için çok sıkıntılıydı fakat evde durmayı öğrenebilmiştim. Bunca sıkıntının olduğu bir ülkede bende kendimi çok az bir noktada hissettim. Korona döneminde iki senelik bir bölüm daha bitirdim. Sonra İzmir de işe girdim. Fakat gerçekten fazlasıyla yorulduğumu bu sene mart ve nisan ayında iliklerime kadar hissettim. Kışın da bunun sinyallerini vermekteydim.

What is Feeling Good?

Hayattan umudumu kestiğim anda fişimi de çekmek istediğim ve bunu yapmaya kalkıştığım zamanlar oldu. Şimdi hala ülke olarak zor zamanlardan geçiyoruz ve ben hala kendimi kötü hissediyorum. Lakin kendimi yeterli hissetmek için çok araştırıyor, çok okuyor, çok izliyorum. Çok çalışıyorum. Gerçekten inanılmaz çalışıyorum. Bu yorgunluğumla kenarda oturmak istemiyorum. O nedenle kendi ruhumun ihtiyacını çalışarak depoluyorum. Okuyarak başka dünyalara ışınlanıyorum. Dinleyerek başka dünyadaki seslere ulaşıyorum. İzliyorum ve kendi karakterimi buluyorum.

Yoga ile meditasyon yapıyorum. Hem zayıflamak hem de sağlığımın iyi olması adına yürüyorum. 6-7 km yürüyorum. Sahil boyu kendimi olmak istediğim yerde görmüşüm ve ona gidiyormuşum gibi yürüyorum. Pes etmemek için, modumun düşmemesi için elimden geleni yapıyorum. Çünkü artık bu hayata, bu ülkeye yenilmek istemiyorum.

İstiyorum ki bende bir şeylerin ucundan tutabileyim, kendim ve bu ülke insanları için. Bu nedenle de ilerde herkese ulaşabilmek istiyorum. Umarım çoğu yardıma ihtiyacı olan gerçek insanlara kucak açabileceğim.

Hayallerime odaklanıyorum, hedeflerimin içinde geziyorum. Bunları yapmazsam mental olarak çökeceğim bunun farkındayım. O nedenle pes etmemek ve asla vazgeçmemek adına çabalıyorum. Mental Motivation denilen olaya evet bende buradayım diyorum.

Yaşımız ilerledikçe hayal kurmayı unutuyoruz. Hayallerimiz için çabalamayı kenara atıyoruz. Yapmayalım. İstediğimiz dünya düzeni için savaşalım. Kendi hayatımız ve ülkemiz için çabalayıp çalışalım, uğraşalım, ben inanıyorum kişi sadece kendini düşünmediği zaman ilerliyor hayatta yoksa vasıfsız kalıyor. Ruhsuz, vasıfsız ve işe yaramaz kalıyor. O nedenle beraberlik için kendimiz için, ülkemiz için vazgeçmeyelim.

İnanıyorum!

Sevgilerimle!

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: