Meditasyon

Hayatta en büyük hatayı olumsuz düşüncelerin havuzunda kendimi bırakarak yaptım. Hayal kırıklığı yaşadığım anlarda etrafımı saran olumsuz düşüncelere kendimi bırakarak üzüntü havuzunda boğuldum. Şimdi Meditasyon adlı yazımda cehenneme girerken nasıl döndüm ondan bahsetmek istiyorum.

Bencil insanlarla çok fazla tanıştım. Bencilliği ile kendi hayatını önemseyen ve beni de o hayata uyum sağlamak zorunda bırakan çok insanla tanıştım. Bazen çok fazla kavgalarım oldu bazen de pes ettim. Lakin şunu anladım, benim de bir hayatım varmış. Benim hayatım sürekli eleştiri alan bir hayat oldu. Nedeni ise insanları kalıplara sokmadım. Tamamen oldukları gibi kabul ettim ve olumsuz yorum yapmadım. Bu nedenle benim düşüncelerim, benim arkadaşlarım ya da benim hayatım olumsuz düşünceleri duymama neden oldu. Bunu yaşıtım insanlarda yaptı, 50 yaşındaki insan da yaptı 90 yaşındaki insan yaptı. Kendi hayatlarına bakmadan yorum yapan insanların üzerime çok geldiği an yaşadım. Kendi hayatlarına bakmadan olumsuz yorum yapan insanlar, benim ayarlarımla fazlasıyla oynadı.

You can say goodbye to negative thoughts

Birçok durum yaşamama rağmen ve yapılan olumsuz yorumlara rağmen savunmaya geçen taraf ben oldum. Herkesin hayatında olan değişik tipli insanlar benim hayatımda da oldu. Ama kimse kendi hayatındaki insanlara değişik demedi ve bana deme cüretinde bulundu. Ben ne yaptım, haklısın evet doğru bende gördüm vs. vs. şimdi sağlam olan dostluklarım ile yola devam ederken onların kararlarıma daima saygı duyduğunu görüyorum. Çünkü dostlarımın da hayatında olan insanlara bende karışmadım. Meditasyon saygı gördüğünüz zaman yeşerir.

Şimdi acı kahvemi içerken hayatıma baktığımda gereksiz yere kendimi çok fazla yorduğumu görüyorum. İnsanları fazla umursadığım için kendimi kenara attığım nedenlerden dolayı aşırı yorulduğumu görüyorum. Herkes temizmiş bir ban hatalıymışım gibi davranıldığı için kendimi kötü hissettiğim anlardan özür diliyorum. Saygı görmediğim birçok konudan ötürü de bu insanlara hoşça kal diyorum.

Şimdi Meditasyon derken, kendime saygı duymayı, sevgi duymayı öğrendim. Kendi hayatımı kenara attığım anlarda şunu işitmiştim “sen güçlü bir insansın, kendini bu kadar bırakma’’ ya da “sen de daha fazlası var’’ ya aq salağı senin yüzünden, senin manipülelerin yüzündenn kendimi mi dinleyebildim. Ay neyse ahhaha kendimize geliyoruz ve kendimize değer veriyoruz. Başkasına kendinizden daha çok değer verirseniz üzülürsünüz!

Umarım daha mutlu olacağımız günlere doğru gideriz sevgili okurlar.

Sevgilerimle!

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: