Him and I

But, what the fuck is love with no pain, no suffer

Bir kitap olsaydım sizi bu cevabımla yanıltacağım ama Uğultulu Tepeler olmak isterdim. Duyguların en üst düzeyde yaşandığı bu kitap, nefreti, aşkı, üzüntüyü, stresi vs. vs. her şeyi size inanılmaz derecede yaşatıyor. Emily Bronte bu kitabı yazarken ne hissetti gerçekten bunu bilmek isterdim.

Kitaptan spoiler vermeden bahsetmem gerekirse, küçük düşürülmüş bir adamın cani neticesindeki intikamını okuyoruz. Küçük düşmesinin sebebi de onu seven kadının kendisini ezik görmesi. Realist bir şekilde bunu dile getirmesi. Yani gerçeklikte olması. Yalnız kadın da bu adamı aşırı seviyor orası ayrı. Neyse bahsederken daha çok işin içine giriyorum ve spoiler vermek istemiyorum.

Bu kitap benim hep başucu kitabım olmuştur. O kadar güzel nefret ediyorsunuz ki karakterlerden bunu yaşatan çok az kitap var. Ya da o karakterle mutlu olabildiğiniz de çok az kitap var. Gerçekten hiçbir karakterin yerine kendimi koyamıyorum. Bu nedenle de benim için en ilginç kitaplardan biri. Normal de ben kendimi okuduğum kitapta bir karakterle mühürlerim ama bu kitapta mühürleneceğim biri yok. Çünkü herkes aşırı derecede cani…

Bu nedenden midir bilmem başlığa Him and I demek istedim. Çünkü çoğu ilişki de böyle değil midir? Duygusal olduğunuz her noktada bir acımasız tepki saplanır göğsünüze. Dünya hassas kalplilere cehennemdir. Bu nedenle de sizin de çok realist olup, kalbinizin yarısını sökmeniz beklenir. Ya da tamamını.

Heathcliff and Catherine

Burada bahsettiğim Him and I, Heathcliff ve Catherine. Onlar iki ayrı insan, aşıklar ve yine iki ayrı insanlar. Kitabın realistliği, acımasızlığı bu nedenle de sizi sizden alıyor.

Kitabı ilk okuduğumda lisedeydim. O zamanlar hayata daha realist baktığım için Catherine karakterini sevdiğim anlar oldu. Lakin kendimi ondan hiç bulmadım, ama şimdi kendisine bir yabancı gibi bakıyorum. Artık sende bir yabancısın Catherine…

Umarım bu yazıdan gaza gelip okumadıysanız Him and I başlığını hak eden, iki ayrı insanı ifade eden Uğultulu tepeleri okursunuz!

Şimdi filtre kahve yapacağım. Normal gold kahveyi bıraktım… nedenini sormayın…

Sevgilerimle!

Wouldn’t see the point of living on if one of us died

Yazar: Burcunuzbenim

anlatıyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: